Elazığ siyaset haberleri, Elazığ haberleri, siyaset gündemi

Siyaset

Elazığ siyaset dünyasının nabzını Elazığ Haber Siyaset sayfaları ile sıcağı sıcağına takip edin. Elazığ siyasi parti temsilciliklerinden haberler, Elazığ siyaset gündemine ait başlıklar burada!

Siyaset Haberleri

Elazığ'da, Filistin'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için Elazığ İzzetpaşa Camisinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Elazığ İzzetpaşa Camisinde öğle namazının ardından Filistin'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. İsrail'in saldırısında hayatını kaybeden Filistinliler için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından İl Müftüsü İrfan Üstündağ ve cemaat, dua etti. Namaz sonrası sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yapan 73 Selamet Kuşağı Akıncıları Sivil İnisiyatif Grubu Koordinatörü Ahmet Tanrıverdi, 75 yıldır işgal altında olan Filistin'de, bugüne kadar yüz binlerce insanın hayatını kaybettiğini belirtti.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: 'Tel Aviv'deki elçinin Ankara'ya çağrılması güzel bir adımdır'

Türkiye'nin Tel Aviv'deki elçisini istişarelerde bulunmak üzere Ankara'ya çağırdığını aktaran HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 'Bu iyi yönde atılmış bir adımdır. Güzel bir adımdır. Rabbim hayırlara vesile kılsın' dedi.

Başkan Şerifoğulları, 'Elazığ'ımıza duyduğumuz aşkla çalışmalarımıza devam ediyoruz'

Hizmet ve gönül belediyeciliği ilkesi ile geleceğe emin adımlarla yürüdüklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Mahalle ayrımı gözetmeden, insanı merkeze alarak yürüttüğümüz hizmet serüveninde, Elazığ'ımız için daha nice yatırımları hayata geçirmek için bütün ekibimizle gece-gündüz demeden, Elazığ'ımıza duyduğumuz aşkla çalışmalarımıza devam ediyoruz' dedi.

Elazığlı kadınlardan Filistin'e destek için 'sessiz' oturma eylemi

Elazığ'da sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için oturma eylemi yaptı.

Başkan Şerifoğulları, eğitimci ve öğrencilerle bir araya geldi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ'da faaliyet gösteren eğitim kurumlarını ziyaret ederek, eğitimci ve öğrencilerle bir araya geldi.

Elazığ'da uyuşturucu taciri tutuklandı

Elazığ'da jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmada yakalanan ve adliyeye sevk edilen uyuşturucu taciri tutuklandı.

Elazığ 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası olan zanlı tutuklandı

Elazığ'da polis ekiplerinin yaptığı çalışmada hırsızlık suçundan 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlı yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı ve yönetimi istifa etti

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgözeler, Merkez İlçe Başkanı Aygün Akgül ve yönetim kurulu üyeleri partideki görevlerinden istifa etti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, AK Parti eski milletvekilinin cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 23. ve 26. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk'ün cenazesine katıldı.

CHP'li Özkan usulsüzlükle suçlamıştı, doçent suç duyurusunda bulundu

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Munzur Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde Doç. Dr. İlyas Kayaokay'ın doçentlik unvanını usulsüz olarak aldığı yönündeki iddiaları TBMM gündemine taşıması sonrası, Doç. Dr. Kayaokay, sistemin görüntülerini delil olarak sunarak Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Başkan Şerifoğulları 'İhtiyaca yönelik birçok kıymetli esere imza attık'

İhtiyaca yönelik birçok kıymetli esere imza attıklarını belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Şehrimiz için gerçekleştirdiğimiz yatırımların hepsinde mesai arkadaşlarımızın emek ve alın teri var' dedi.

Bakan Kacır, iş dünyası ile bir araya geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen programda iş dünyasıyla bir araya geldi.

Başkan Şerifoğulları 'İlk günkü aşkla çalışıyor ve şehrimizin her köşesine hizmet götürmeye devam ediyoruz'

Mahalle ayrımı gözetmeden ilk günkü aşkla çalıştıklarını belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ' Şehrimizin her köşesine hizmet götürmeye devam ediyoruz. En büyük gayemiz, davamızın bize yüklediği sorumluluk bilinciyle bu aziz şehre hizmettir. İnsanı merkeze alan bir belediyecilik anlayışıyla şehrimizin her köşesine azim ve kararlılıkla hizmet ettik' dedi.

Bakan Özhaseki: 'Vatandaş kendi evini yapacak, biz parasını vereceğiz'

Yerinde Dönüşüm Projesi'ne yaklaşık 180 bin başvurunun olduğunu belirten Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 'Köyde bir ev 1 milyon liraya mal oluyorsa biz devlet olarak 1 milyon lirayı veriyoruz. O iş yaptıkça parayı vereceğiz. Ev bitti ve sonra yarısını 2 sene sonra başlamak üzere 10 yıl boyunca sadece senedini isteyeceğiz. Şehir merkezlerinde de binalarda bulunan kardeşlerimiz en az yarısı anlaşıp bir araya geldiği taktirde aynı krediden istifa edecek. Eğer evleri biraz daha büyükse 1 milyon 300 bin liraya kadar biz para vermeye devam edeceğiz. Vatandaş kendisi evi yapacak, istediği müteahhitle anlaşarak devam edecek ve biz para vereceğiz' dedi.

Bakan Özhaseki, '180 binden fazla konutun ihalesini yaptık'

Kahramanmaraş merkezli depremlerden 18 ilin etkilendiğini ve 680 bin evin yıkıldığını belirten Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 'Çok şükür ciddi adımlar atıyoruz. Bunun içindir ki gece gündüz demeden uğraşıyoruz. Şu ana kadar sağlam zeminlerde 180 binden fazla konutun ihalesini yaptık' dedi.

Başkan Çadırcı, 'OSB yolunu 60 milyonluk yatırım ile hak ettiği standarda yükselttik'

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yoluna 60 milyon liralık yatırım kazandırdıklarını belirten Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, 'OSB yolunu hak ettiği standarda yükselterek yepyeni bir çehreye kavuşturmuş olduk. 30 yıllık sorunu girişimlerimizle böylelikle çözüme kavuşturarak hizmete sunduk' dedi.

Başkan Şerifoğulları, 'Büyüyen bir Elazığ inşa etmeyi sürdüreceğiz'

Elazığ'ın dört bir yanında, her mahallesinde ve sokağında alın terlerinin olduğunu belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Vatandaşlarımızın desteği ve bizlere olan inancıyla sorunlarını çözen, vizyon kazanan, değerleri ve güzellikleriyle büyüyen bir Elazığ inşa etmeyi sürdüreceğiz' dedi.

Elazığ Belediyesi çalışanlara yüzde 103 zam yaptı, Başkan Şerifoğulları, davul klarnet eşliğinde çiçeklerle karşılandı

Elazığ Belediyesinde maaşlara yüzde 103,8 oranında zam yapılmasının ardından çalışanlar, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nı kapıda davul klarnet eşliğinde çiçeklerle karşıladı.

Bakan Tunç, Rektör Göktaş ile bir araya geldi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile bir araya geldi.

Toplam 276 haber.