Elazığ eğitim haberleri, Elazığ haber, son dakika eğitim haberleri

Eğitim

Elazığ eğitim haberleri, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgiler, Elazığ eğitim ve öğretimine ait güncel haber ve duyurular burada.

Eğitim Haberleri

Elazığ'da avcı adaylarına yönelik sınav

Elazığ Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından avcılara yönelik gerçekleştirilen eğitim kursu sona erdi.

Elazığ'da ilk yardım eğitimleri sürüyor

Elazığ Halk Eğitimi Merkezi tarafından ilk yardım eğitimleri sürüyor.

Elazığ'da öğrencilere tabiat eğitimi verildi

Elazığ Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğü tarafından öğrencilere tabiat eğitimi verildi.

Elazığ'da seramik atölyesi eğitimleri düzenlendi

Elazığ Halk Eğitim Merkezi tarafından 'Bir Hobim Olsun Projesi' çerçevesinde seramik atölyesi çalışması düzenlendi.

Doğunun incisi Fırat Üniversitesi Türkiye birincisi

Fırat Üniversitesi 'TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı' sonuçlarına göre Türkiye'de en çok proje hazırlayan ve en çok projesi desteklenmeye hak kazanan üniversite oldu.

Elazığ'da öğrenciler Balık Müzesini gezdi

Elazığ'da öğrenciler, Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü kampüsü içinde bulunan Balık Müzesi ve akvaryum ünitesini gezdi.

Elazığ'da GSB yurtları 5 yıldızlı otel konforunu aratmıyor

Elazığ'da üniversite öğrencilerinin yurt ihtiyacını karşılamak üzere inşa edilen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurtları (GSB), sunduğu imkanlarla otel konforunu aratmıyor.

FÜ'de Tıp Bayramı kutlandı

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı.

Elazığ'da öğrenciler Balık Müzesini gezdi

Elazığ'da anaokulu öğrencileri, Balık Müzesini gezdi

Elazığ'da umre ödüllü bilgi yarışması düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığınca lise ve üniversite öğrencilerine yönelik umre ödüllü bilgi yarışması yapıldı.

Elazığ'da yeni atanan personelle tanışma toplantısı gerçekleştirildi

Diyanet akademisinde başarılı olup atanma hakkı kazanan ve Elazığ merkez ile ilçelerde göreve başlayan 39 personelle Beyzade Efendi Camisinde tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi Geliştirme Vakfı kuruldu

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesi Geliştirme Vakfı'nın kurulduğunu açıkladı. Ayrıca vakfın ilk çalışması da kamuoyuyla paylaşıldı.

Elazığ Belediyesinden bağımlılık ve alkol bağımlılığı semineri

Elazığ Belediyesi tarafından, Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim gören özel gereksinimli bireylerin ailelerine 1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebeti ile bağımlılık ve alkol bağımlılığı semineri verildi.

Elazığ'da 'Dijital Ekonomide Kadının Güçlenmesi Elazığ 4.0' programı

Elazığ'da Fırat Üniversitesi ve Yıldırım Şirketler Grubu tarafından 'Dijital Ekonomide Kadının Güçlenmesi, Elazığ 4.0' Projesinin tanıtımı gerçekleşti.

FÜ'de 55. TÜBİTAK bölge sergisi ve ödül töreni yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim İnsanı Destekleme Programı Başkanlığı tarafından düzenlenen '55. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya Bölge Sergisi ve Ödül Töreni', Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde Elazığ'da başladı.

Elazığ'da minik öğrencilere itfaiye eğitimi

Elazığ Belediyesi itfaiye ekipleri, minik öğrencilere itfaiye eğitimi verdi.

Elazığ'da öğrencilere sek sek oyunu ile öfke çözme yöntemi eğitimi

Çocukluk döneminin önemli oyunu olan sek sek, Elazığ'da öğrencilere hem tanıtılıyor hem de öfke çözme yöntemi olarak eğitim veriliyor.

FÜ'de 17. teknoloji fakülteleri dekanlar toplantısı gerçekleştirildi

Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde 17. teknoloji fakülteleri dekanlar toplantısı, 14 üniversitenin dekan ve dekan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Aktan: 'Öğrencilerin meslek seçimlerinde yanlarındayız'

Okan Üniversitesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge temsilcisi Sevda Aktan, son bir yılda gerçekleştirdikleri çalışmalarla on binlerce öğrenciyle buluştuklarını ve meslek seçimlerinde kendilerine yardımcı olduklarını söyledi.

Toplam 461 haber.

Elazığ ili, eğitim ve öğretim alanında köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. Osmanlı Devleti'nin çeşitli dönemlerinde önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan tarih Harput şehri, eğitimdeki bu mirasını günümüzdeki Elazığ kentine kadar aktarabilmiştir. Elazığ Fırat Üniversitesi gibi bölgenin köklü ve önemli yüksek öğrenim kurumuyla, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı hizmet veren ilkokul, ortaokul ve lise eğitim kurumları ve özel eğitim ve öğretim kurumları ile nesillerimizi geleceğe hazırlamaktadır. Elazığ Haber Eğitim sayfalarımızda, son dakika eğitim haberlerine, Fırat Üniversitesinden önemli gelişmelere ve eğitim öğretim etkinliklerine ait detaylara ulaşabilirsiniz.