Elazığ eğitim haberleri, Elazığ haber, son dakika eğitim haberleri

Eğitim

Elazığ eğitim haberleri, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgiler, Elazığ eğitim ve öğretimine ait güncel haber ve duyurular burada.

Eğitim Haberleri

Elazığ'da hastane çalışanlarına SKS eğitimi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde kalite birimi çalışanları tarafından Sağlıkta Kalite Standartları (SKS) konulu eğitim verildi.

Elazığ'da AFAD gönüllülerine eğitim

Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından saha eğitimi tamamlanan AFAD gönüllülerine ilk yardım eğitimi verildi.

FÜ, Türkiye'deki üç üniversiteden biri oldu

Fırat Üniversitesi (FÜ) 2024 yılında Yükseköğretimde Kapasite Geliştirme Programı kapsamında Türkiye'de koordinatör olmaya hak kazanan üç üniversiteden biri oldu.

TÜBİTAK Başkanı Mandal, FÜ'de akademisyenlerle buluştu

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) akademisyenlerle bir araya geldi.

YKS'de AYT sayısal Türkiye 8'incisi Elazığ'dan

Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) AYT sayısal Türkiye 8'incisi Elazığ'dan Muhammet Talha Özer adlı öğrenci oldu.

Elazığ'da stajyer öğrencilere yönelik eğitim

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde stajyer öğrencilere yönelik eğitim programları düzenlendi.

Elazığ'da KPSS heyecanı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Elazığ'da da KPSS'ye girecek binlerce aday okulların yolunu tuttu.

FÜ, QS Avrupa sıralamasında 501-510 bandında yer aldı

Son süreçte dünya üniversiteleri arasındaki sıralamasını her geçen yükseltmeye devam eden Fırat Üniversitesi (FÜ), son açıklanan 2025 yılı QS Avrupa Üniversiteler sıralamasında 501-510 bandında yer aldı.

Jandarmadan KADES bilgilendirmesi

Elazığ'da jandarma ekipleri, kadına yönelik şiddetle mücadele ve KADES uygulaması hakkında bilgilendirdi.

FÜ, öğrencileri için yeni bir Avrupa imkanı sunuyor

Uluslararasılaşma noktasında çalışmalarını sürdüren Fırat Üniversitesi, European Solidarity Corps Kalite Sertifikası (ESC) almaya hak kazandı. Böylelikle Fırat Üniversitesi öğrencileri Avrupa gönüllülük ve staj hareketliliklerine başvurabilecek.

FÜ ile Hırvatistan Zagreb Üniversitesi arasında işbirliği protokolü

Fırat Üniversitesi ile Hırvatistan Zagreb Üniversitesi arasında ikili işbirliği protokolü imzalandı.

Elazığ Belediyesi ücretsiz KPSS son tekrar kampı başladı

Alanında uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilen Elazığ Belediyesi ücretsiz KPSS son tekrar kampı başladı.

Elazığ'da AFAD gönüllülerine ilk yardım eğitimi

Elazığ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından saha eğitimi tamamlanan afad gönüllülerine ilk yardım eğitimi verildi.

FÜ ile SGK arasında protokol imzalandı

Fırat Üniversitesi (FÜ) ile Elazığ Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası yarışmalarında il birincileri belli oldu

Elazığ İl Müftülüğü tarafından 2024 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ezanı güzel okuma, etkili hutbe sunumu ile hadis-i şerif ezberleme il finali yarışmaları düzenlendi.

Elazığ'da yaz Kur'an kursları açılış programı düzenlendi

Elazığ'da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, camilerde ve Kur'an kurslarında çocukların Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği '2024 Yılı Yaz Kur'an Kursları' açılış programı Sait Koç Camisinde gerçekleştirdi.

Elazığ'da narkorehber faaliyetleri sürüyor

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Fırat Üniversitesi Hastanesinde sağlık çalışanlarına narkorehber eğitimi verildi.

FÜ'de binlerce öğrenci mezun oldu

Fırat Üniversitesi 2023-2024 akademik yılı fakülte ve yüksekokul mezunları düzenlenen mezuniyet töreniyle coşkuyla uğurlandı.

Elazığ Belediyesinden ücretsiz satranç ve ney kursları

Elazığ Belediyesi, vatandaşların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli yaş gruplarında yaz kursları düzenlemeye devam ediyor.

Toplam 542 haber.

Elazığ ili, eğitim ve öğretim alanında köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. Osmanlı Devleti'nin çeşitli dönemlerinde önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan tarih Harput şehri, eğitimdeki bu mirasını günümüzdeki Elazığ kentine kadar aktarabilmiştir. Elazığ Fırat Üniversitesi gibi bölgenin köklü ve önemli yüksek öğrenim kurumuyla, Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı hizmet veren ilkokul, ortaokul ve lise eğitim kurumları ve özel eğitim ve öğretim kurumları ile nesillerimizi geleceğe hazırlamaktadır. Elazığ Haber Eğitim sayfalarımızda, son dakika eğitim haberlerine, Fırat Üniversitesinden önemli gelişmelere ve eğitim öğretim etkinliklerine ait detaylara ulaşabilirsiniz.