Elazığ haber, Elazığ haberleri, Elazığ son dakika haber

Elazığ

Elazığ gündeminden sıcak gelişmeler, son dakika Elazığ haberleri farklı bakış açısıyla Elazığ haber sayfamızda.

Elazığ Haberleri

Elazığ'da tohumluk müracaatı yapan üreticilerin kura çekimi yapıldı

Elazığ'da sertifikalı buğday ve mercimek ekim alanlarını artırmak için tohumluk müracaatı yapan üreticilerin kura çekimi yapıldı.

Elazığ'da yaban hayatını görüntüleyen fotokapanların bakımı yapıldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Elazığ Şubesi görevlileri tarafından yaban hayatının doğal yaşamı, popülasyonunun takibi ve kaçak avlanmanın önlenmesi amacıyla farklı yerlere yerleştirilen, değişik ebat ve özelliklere sahip fotokapanların bakımları gerçekleştirildi.

Domuzların talanına karşı çiftçilerden piknik tüplü 'ses bombası' önlemi

Elazığ'da son günlerde domuz sürülerinin köylerde bağ ve bahçelere verdiği zarar nedeniyle çiftçiler ses bombalı önlem almaya başladı.

Elazığ Belediyesi yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor

Sosyal Belediyecilik ilkesiyle hizmetlerini sürdüren Elazığ Belediyesi, yaşlı, kimsesiz ve engellilere yönelik ev tadilatı, ev temizliği, sıcak yemek ve çeşitli ihtiyaçlar çerçevesinde verdiği hizmetlerle gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Girdiği dükkandan çıkmak istemeyen tilki, ölü taklidi yaptı

Elazığ merkezde bir işletmeye giren tilki, dükkan sahibini görünce ölü taklidi yaptı. Dükkandan çıkmak istemeyen tilki, uzun uğraşlar sonucu dükkanın dışına çıkarıldı.

Elazığ'da domuzların talanı bitmiyor: Sebze bahçeleri kullanılmaz hale geldi

Elazığ'da aç kalan yaban domuzları sebze bahçelerine girerek ürünlere zarar verdi.

Elazığ'da merkez ile ilçelerde su ve kanal hizmetleri sürüyor

Elazığ İl Özel İdaresi köylerde bir yandan içme suyu ve kanalizasyon hattı gibi alt yapı çalışmalarını devam ettirirken bir yandan da yapımı tamamlanan projeleri hizmete açıyor.

Elazığ'da personele 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesi anlatıldı

Elazığ İl Özel İdaresi'nde personele yönelik düzenlenen toplantıda En İyi Narkotik Polis Anne uygulaması anlatıldı.

Elazığ'da silajlık mısır hasat etkinliği düzenlendi

Elazığ'da silajlık mısır tohumlarının ilk hasadı gerçekleştirildi.

Elazığ'da ağır hasarlı binaların yıkımı devam ediyor

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen Elazığ'da ağır hasar alan binaların yıkımı devam ediyor.

Isırığı sinir hücrelerini yerle bir ediyor: Bu sefer Elazığ'da görüldü

Dünyanın en zehirli örümcek türlerinden olan 'Argiope lobata' Elazığ'da görüldü. Kolay kolay saldırmayan örümcek türünün ısırığının ardından sinir hücrelerini öldürerek can kayıplarına yol açtığı kaydedildi.

Elazığ'da gözlem etkinliği düzenlendi

Elazığ Gençlik Merkezi tarafından gözlem etkinliği düzenlendi.

Domuzlar bahçeyi talan etti

Elazığ'ın Baskil ilçesinde yiyecek aramak için yerleşim yerine inen domuzlar, bahçeleri talan edip sulama sistemlerine zarar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan temelini atmıştı, örnek daire tamamlandı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Elazığ'da temeli atılan TOKİ konutlarının örnek dairesi tamamlandı.

Genç kuaförler, güzellik festivaline hazırlanıyor

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu ve Eurocup Türkiye işbirliği ile 31 Ekim 3 Kasım arasında Antalya'da gerçekleşecek 5. Uluslararası Güzellik Sanatları Festivalini Elazığlı genç kuaförler dört gözle bekliyor.

Bu da et değil, çekirdek yiyen kedi

Elazığ'da tabağın içerisindeki çekirdekleri yiyen kedinin görüntüleri şaşkınlık oluşturdu.

Hastalıktan gelen şampiyonluk

Elazığ'da tendon kısalığından dolayı 7 yaşında ameliyat olan ve doktorunun önerisi üzerine yüzmeye başlayan Elanaz Taneli üç kez Türkiye şampiyonu olurken, 20 kez de derece elde etti.

Şehir merkezine inen tilki eve girdi

Elazığ'da şehir merkezine inen tilki, balkonu açık olan eve girdi. O anlar cep telefonuyla görüntülendi.

Elazığ semalarında 'Starlink' uyduları görüldü

Elazığ'da gökyüzündeki ışıklı cisimleri gören vatandaşlar o anları kaydedip sosyal medyadan paylaştı. Sıralı bir şekilde hareket ettiği görülen ışık kümesinin Starlink Uydu Ağı Projesi'ne ait olduğu öğrenildi.

Toplam 2674 haber.

Tarihi Harput şehrinin ovada kurulan devamı olan Elazığ ilimiz, Malazgirt Meydan Savaşı sonrası Türk Yurdu olan illerimizden biridir. Mezra ismiyle anılan Elazığ'a, Sultan Abdülaziz Han döneminde Mamürat-ül Aziz ismi verilmiş, halk arasında daha kolay telaffuz edildiği için Elaziz ismini almıştır. 1937 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından adı El-Azık olarak değiştirilen kadim şehir, ifade kolaylığı nedeniyle bugünkü ismi olan Elazığ adını almıştır. Musikisi, kültür ve sanatıyla öne çıkan Elazığ, doğası, tarihi ve turistik mekanları, sanayisi ve coğrafi konumuyla, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesindeki en önemli şehirlerinden biridir. Elazığ haber sayfamızda, güncel Elazığ haberlerine, son dakika Elazığ gelişmelerine yer vererek, Elazığ gündemini okurlarımıza ulaştırıyoruz.