Elazığ haber, Elazığ haberleri, Elazığ son dakika haber

Elazığ

Elazığ gündeminden sıcak gelişmeler, son dakika Elazığ haberleri farklı bakış açısıyla Elazığ haber sayfamızda.

Elazığ Haberleri

Elazığ Müftülüğü'nden Muharrem Ayı ve Aşure Günü Etkinliği

Elazığ Müftülüğü tarafından düzenlenen programda, vatandaşlara aşure ikram edildi.

Elazığ Belediyesi'nden dolandırıcılara karşı uyarı

Elazığ Belediyesi, belediye başkan yardımcılarının isimlerini kullanarak dolandırıcılık girişiminde bulunan art niyetli kişilere karşı vatandaşları uyardı.

Meteorolojiden Elazığ için sıcaklık uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ için sıcaklık uyarısı yaptı.

FHGC Başkanı Gürtürk, Bakan Kurum'a TOKİ talebini iletti

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Serkan Gürtürk, Elazığ'da görev yapan basın mensuplarına TOKİ marifetiyle konut yapılması amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'la bir araya gelerek talep dosyasını sundu.

Başkan Alan, 'Bakan Kurum'dan ilimize bir lojistik merkez kurulması konusunda destek talep ediyoruz'

Tunceli ve Bingöl'de depremin yaşanabileceğini sıklıkla dile getirildiğini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı İdris Alan, 'Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum'dan bu önemli konuya hassasiyet göstereceğine inanıyoruz' dedi.

Elazığ'da kürsübaşı programı düzenlendi

Elazığ'ın tarihi Harput Mahallesi'nde kürsübaşı programı düzenlendi.

Deprem şakası korkuttu, uykudan panikle kalktı

Elazığ'da bir şahsın kuzenine yaptığı deprem şakası korkuttu. Deprem olduğunu zanneden şahıs, panikle uyandı.

112 Acil Çağrı Merkezini arayarak su arızasını sormuşlar

Elazığ 112 Acil Çağrı Merkezine 1 Ocak 2024'ten bu yana gelen yaklaşık 307 bin çağrının yüzde 69'u vakaya dönüşmeyerek gereksiz çağrı olarak kayıtlara geçti. Bazı vatandaşların ise su arızası ve hastane randevusu için arayarak merkezi meşgul ettiği öğrenildi.

Elazığ'da kırmızı listede yer alan Arap tavşanı görüntülendi

Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) tarafından kırmızı listeye alınan Arap tavşanı, Elazığ'da görüntülendi.

Göreve başlayan Elazığ Valisi Hatipoğlu: ''Valilik bir yükselme meselesi değil bir yüklenme meselesidir''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre Tokat Valiliğinden Elazığ Valiliğine atanan Numan Hatipoğlu, kente gelerek göreve başladı.

Elazığ Belediyesi'nden 'Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni'

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde ruh sağlığı hizmeti alan hastalar, Elazığ Belediyesi'nin düzenlediği 'Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni' ile unutulmaz bir gün geçirdi.

3 bin dönüme domates eken üretici vatandaşlara seslendi: ''Gelin tarladan 8 liraya alın''

Elazığ'da 3 bin dönüm alana domates eken Erhan Arıkboğan hasada başladı. Pazarda fiyatların 25 ile 30 lira arasında olduğunu dile getiren Arıkboğan, vatandaşlara seslenerek, ''Gelin tarladan 8 liraya alın'' dedi.

Elazığ'da Eti Krom işçilerinin talepleri karşılandı, çalışanlar iş başı yaptı

Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde bulunan Eti Krom Yıldırım AŞ'de çalışan işçilerin maaşlarında iyileştirme için başlattığı eylem olumlu sonuçlandı. Görüşmeler sonucunda işçilere yüzde 15 zam ve 3 maaş ikramiye verilmesi kararlaştırıldı.

Elazığ'ın yeni Valisi Hatipoğlu, çiçek yerine AFAD'a bağışta bulunulmasını istedi

Elazığ Valiliğine atanan Numan Hatipoğlu, tebrik çiçeği göndermek isteyen kişilerin depremden etkilenen kişilere yardım için AFAD'a bağışta bulunmasını talep etti.

Hasarlı bina yıkımında toz arasında kalan operatör yürekleri ağza getirdi

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Elazığ'da ağır hasar gören bina, iş makinesinin dokunmasıyla yerle bir oldu. Yıkım esnasında tozun içinde olan kepçe operatörü, yürekleri ağza getirdi.

Elazığ'da jandarma personeline acil durum eğitimi

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı Kovancılar Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığında görevli personele acil durum eğitimi verildi.

Elazığ'da son 6 ayda orman yangınları önceki yıla göre 11 kat arttı: Sebebinin yüzde 97'si insan

Elazığ'da son iki yılda orman yangınlarındaki artışa dikkat çeken Orman Bölge Müdürü Mustafa Arpacı, yangınların yüzde 97'sinin insandan kaynaklandığını belirterek, Elazığ ilinde geçtiğimiz yıl ilk orman yangınımız 7 Temmuz'da çıkmıştı. Yani yılın ilk 6 ayında gerçekleşmiş hiçbir orman yangını yokken, 2024 yılında ilk 6 ayda 11 orman yangını çıktı. Elazığ'ın son 10 yıllık orman yangınları istatistiklerine baktığımızda yılda ortalama 19 adet orman yangını meydana gelmiş, ortalamada yıllık 32 hektar ormanlık alan bu yangınlardan etkilendiğini görmekteyiz. Bu yıl sadece ilk 6 ayda 11 yangın meydana geldi ve 181 hektar ormanlık alan zarar gördü dedi.

Elazığ'da tavuk yola çıktı, sürücüler neye uğradığını şaşırdı

Elazığ'da trafiğin yoğun olduğu anda yola çıkan sahipsiz tavuk, sürücülere zor anlar yaşattı. Bir kişi tavuğu ezilmekten kurtardıktan sonra, hayvanı sahiplendi.

Et yiyen dev çekirge ile sohbet gülümsetti

Elazığ'ın Palu ilçesinde dev çekirge ile karşılaşan şahsın, sohbeti izleyenleri güldürdü.

Toplam 3705 haber.

Tarihi Harput şehrinin ovada kurulan devamı olan Elazığ ilimiz, Malazgirt Meydan Savaşı sonrası Türk Yurdu olan illerimizden biridir. Mezra ismiyle anılan Elazığ'a, Sultan Abdülaziz Han döneminde Mamürat-ül Aziz ismi verilmiş, halk arasında daha kolay telaffuz edildiği için Elaziz ismini almıştır. 1937 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından adı El-Azık olarak değiştirilen kadim şehir, ifade kolaylığı nedeniyle bugünkü ismi olan Elazığ adını almıştır. Musikisi, kültür ve sanatıyla öne çıkan Elazığ, doğası, tarihi ve turistik mekanları, sanayisi ve coğrafi konumuyla, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesindeki en önemli şehirlerinden biridir. Elazığ haber sayfamızda, güncel Elazığ haberlerine, son dakika Elazığ gelişmelerine yer vererek, Elazığ gündemini okurlarımıza ulaştırıyoruz.