Bingöl

Bingöl Haberleri

Karlıova'da öğrenci servisi kız kardeşlere çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde bir öğrenci servisi, yolun karşısına geçmek isteyen 2 kız kardeşe çarptı. Kazada kardeşlerden biri hayatını kaybederken, diğeri yaralandı.

Okuldaki boş oda, öğrenciler için 'Hayal' odasına dönüştürüldü

Bingöl merkeze bağlı Güveçli Köyü İlkokulunda bulunan ve kullanılmayan boş oda, öğretmenler ve personelin çabalarıyla öğrenciler için 'Hayal' odasına dönüştürüldü. Öğrenciler, bir ders saati boyunca bu odaya girerek hayallerini ve hedeflerini kağıda döküyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz: 'Bingöl'de keşfedilen demir cevheri rezervi için ilk aşamada 550 milyon dolar yatırım öngörülüyor'

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, Bingöl'de keşfedilen 300 milyon tonluk demir cevheri rezervi için ilk aşamada 550 milyon dolar yatırım yapılacağını ve doğrudan bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Bingöl'de 3 kalaşnikof ve patlayıcı madde ele geçirildi

Bingöl'de bölücü örgütüne ait toprağa gömülü vaziyetteki jelikan içerisinde 3 adet kalanikof, mermiler ve patlayıcı madde ele geçirildi.

Bingöl'de üniversite öğrencilerinden 'Farkındalık' etkinliği

Bingöl'de Farkındalık Kulübü koordinesinde düzenlenen 'Farkındalık' etkinliğinde, öğrenciler hem engelli bireylerle empati kurarak oyunlar oynadı hem de onlarla birlikte doyasıya eğlendi.

Engelli Fatih hayranı olduğu Demet Akalın ile telefonda görüştü

Bingöl'ün Genç ilçesinde yaşayan engelli Fatih Sanır'ın sanatçı Demet Akalın'a olan hayranlığını öğrenen Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu, ikiliyi telefonda görüntülü görüştürdü.

Bingöl'de 'empati yürüyüşü' düzenlendi

Bingöl'ün Genç İlçe Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla empati yürüyüşüne katıldı.

Bingöl'de 10 bin öğrenci, ücretsiz yemek hizmetinden faydalanıyor

Bingöl'de Mevlana Kız Anadolu Lisesindeki öğrencilerle yemekte bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, 'İl genelinde 10 bin 565 öğrencimize bu ücretsiz yemek dağıtımı yapılıyor. Bunların içerisinde özel eğitim öğrencilerimiz var, taşımalı öğrencilerimiz var, okul öncesi öğrencilerimiz var' dedi.

Jandarma personeli şehit ailelerini yalnız bırakmadı

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı personeli, Solhan ilçesindeki şehit ailelerini ziyaret etti.

4. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali başladı

Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali' başladı.

Bingöl'de haklarında kesinleşmiş hapis cezası olan 2 şüpheli yakalandı

Bingöl'de jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmada toplamda çeşitli suçlardan haklarında 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 şüpheli yakalandı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bingöl'de kış lastiği denetimi

Bingöl'de şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğunun başlamasının ardından trafik ekipleri denetim yaptı.

Karla kaplı tepede ayı ailesi görüntülendi

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yaklaşık 2500 rakımlı Kartal Tepesi'ndeki yolda 3'ü yavru olmak üzere 4 ayı görüntülendi.

Genç'te kasım ayı halk toplantısı yapıldı

Bingöl'ün Genç ilçesinde kasım ayı halk toplantısı, Bahçebaşı köyü Oluklu mezrasında yapıldı.

Karlıova'da 1 yıl arayla çekilen 'Kar' görüntüsü tedirgin etti

Bingöl'ün en çok kar yağışı alan ilçelerinden biri olan Karlıova'da, geçen yıl bu tarihlerde çekilen görüntülerde 15 santime kadar kar olduğu görüldü. Kasım ayının bitmesine rağmen ilçeye henüz beklenen kar yağışının gelmemesi ilçe sakinlerini tedirgin etti.

Bu balıkları görenler dönüp bir daha bakıyor, fotoğraf çekiyor

Bingöl'de balıkçı tezgahında bulunan 1 metre 50 santimlik Orkinos ve Papağan balıklarını gören vatandaşlar dönüp bir daha bakıyor, bazıları da telefonla fotoğraflarını çekiyor.

Adaklı Kaymakamı Gürses, üstyapı çalışmalarını inceledi

Bingöl'ün Adaklı ilçesi Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, köylerde devam eden üstyapı çalışmaları inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.

Bingöl'de kanalizasyon çalışmaları sürüyor

Bingöl'de İl Özel İdaresi koordinesinde başlanılan kanalizasyon çalışmaları aralıksız sürüyor.

Bingöl'de 'Aile Bilinci' konferansı yapıldı

Bingöl'de düzenlenen 'Aile Bilinci' konulu konferans, yoğun katılım ile gerçekleşti.

Toplam 1104 haber.