Bingöl

Bingöl Haberleri

Bingöl Belediyesinden yaz hazırlığı

Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte Bingöl Belediyesi yaz ayları hazırlıklarına hız verdi, parklarda onarım çalışması yapıldı.

Kaldırımdaki beton bariyerler kaldırıldı

Bingöl'de polisevi kavşağındaki kaldırımda bulunan beton bariyerler, vatandaşların talebi üzerine belediye ekiplerince kaldırıldı.

Bingöl'de 76 kilo kaçak tütün ele geçirildi: 1 gözaltı

Bingöl'de jandarma tarafından durdurulan bir kamyonette yapılan aramada, 76 kilo kaçak kıyılmış tütün ele geçirildi. Olayda bir şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Bingöl'de kadınlara KADES tanıtıldı

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından vatandaşlara, kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik bilgilendirme yapılırken, kadınlara da KADES uygulaması tanıtıldı.

Bingöl'de Ramazan ayında Türk Kızılayın kazanları, ihtiyaç sahipleri için kaynıyor

Bingöl'de Türk Kızılayına ait aşevinde ihtiyaç sahibi 264 aile için pişirilen sıcak yemekler, görevli ve gönüllü ekiplerce kapıda teslim ediliyor.

Kadınlar ekmeklerini çamurdan kazanıyor

Bingöl'ün Genç ilçesinde kadınlar, çamurdan yaptıkları çanak, çömlek ve vazolarla hem gelir elde etmeye başladı hem de meslek sahibi oldu.

BİŞHAK Başkanı Baysal: 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayız'

Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Vahap Baysal, 'Ey Türk milleti, cennet vatanımız üzerinde oynanan oyunların büyüklüğünü görün. Bingöl şehit aileleri ve gazileri olarak dün olduğu gibi bugün de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındadır. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde de yine yanında olacaktır' dedi.

Ahşap oyma sanatı ile çocukluk hayallerini gerçekleştiriyor

Bingöl'ün Genç ilçesinde yaşayan Aslan Alkış, çocukken sokakta bulduğu tahta parçalarına şekiller vererek başladığı oymacılık sanatını bırakmadı. Her geçen gün kendini geliştiren Aslan Alkış, yaptığı gemi, kadırga, tren, uçak ve arabaları büyük ilgi görünce atölye açarak hem yapıp hem de satmaya başladı.

Karlıova'da kar yağışı etkili oldu

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde kar yağışı etkili oldu, ilçe beyaza büründü.

Jandarma asırlık çınarları unutmadı

Bingöl'deki jandarma personeli, 107 yaşındaki Esma Toğa ve 100 yaşındaki Hüsniye Kuyuldar'ı evinde ziyaret edip, sohbet etti.

Meslek lisesi öğrencileri depremde düşmesi muhtemel eşyaları ücretsiz sabitliyor

Bingöl'de bir meslek lisesindeki öğretmen ve öğrenciler, kentteki evlerde deprem sırasında düşmesi muhtemel dolap, vestiyer gibi ağır eşyaları gönüllü olarak ücretsiz şekilde sabitliyor.

Bingöl'de 101 yaşındaki Hazal nine ziyaret edildi

Bingöl'ün Karlıova ilçesi Kaymakamı Tufan Bağır Gilan, ilçenin en yaşlılarından olan 101 yaşındaki Hazal nineyi ziyaret etti.

Diyetisyen Elmas: ''Sahurda aşırı yağlı ve tuzlu yemeklerden uzak durulmalı'

Ramazan ayında doğru beslenme tavsiyesinde bulunan Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünde görevli diyetisyen Emrah Elmas, 'Sahur öğünlerinde aşırı yağlı, tuzlu yemeklerden uzak durmak gerekiyor'' dedi.

Bingöl'de depremzedelere havuz organizasyonu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Bingöl'de misafir edilen vatandaşlar, Gençlik Spor Gençlik Merkezi tarafından havuza götürülerek depremin etkileri silinmeye çalışıldı.

Bingöl'de kaçak sigara ele geçirildi

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bir adreste gerçekleştirdiği operasyonda kaçak sigara ve tütün ele geçirdi.

Bingöl'de terör örgütüne ait silah ve patlayıcı ele geçirildi

Bingöl'de bölücü terör örgütü PKK'ya ait toprağa gömülü vaziyette silah, fişek ve patlayıcı madde ele geçirildi.

Bingöl'de minikler 'su tasarrufu' için yürüdü

Bingöl'de Dünya Su Günü etkinlikleri çerçevesinde yürüyen minik öğrenciler, ellerinde pankartlarla 'su tasarrufu' çağrısında bulundu.

Bingöl'de depremzedeler için yardım kampanyası düzenledi

Bingöl'de depremzedeler yararına Veng Şıma İyilik Derneği ve 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Meclis Başkanı Şentop, Yılmaz'ın annesinin taziyesine katıldı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz'ın vefat eden annesinin taziyesine katıldı.

Toplam 1394 haber.