Diyarbakır

Diyarbakır Haberleri

5. Harem-i Şerif'te asırlardır mukabele geleneği sürüyor

Diyarbakır Ulu Camii'nde Ramazan ayında karşılıklı Kur'an-ı Kerim okunması olarak bilinen mukabele geleneği devam ediyor.

'Cerrah, bina yöneticisinin odasını kliniğe çevirdi' iddiası

Diyarbakır'da, Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Teyfik Yılmaz'ın, kliniğinin bulunduğu plazada elektrikler kesilince hastalarını plaza yöneticisinin ve güvenlikçilerin odasında kabul ettiği iddia edildi. Hasta ve yakınları, kapı girişinde kuyruk oluşturdu.

Diyarbakır'ı, Türkiye şampiyonasında 1071 Malazgirt Anadolu Lisesi temsil edecek

Diyarbakır'ı, Türkiye şampiyonasında 1071 Malazgirt Anadolu Lisesi temsil edecek.

Dicle'de hasar tespit çalışmaları tamamlandı, itiraz süreci başladı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem sonrası Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde de hasar tespit çalışmaları tamamlandı, itiraz süreci 24 Mart tarihinde başladı.

Diyarbakır'da zabıta ekipleri denetimleri sıklaştırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında vatandaşların sağlıklı ve temiz gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.

Sivas Belediyespor - Amedspor mücadelesinin hakemleri açıklandı

TFF 2. Lig Beyaz Grup 29. haftasında oynanacak Sivas Belediyespor-Amedspor maçında hakem Sinan Özcan düdük çalacak.

Diyarbakır'da kumar oynatan 4 kişiye 17 bin lira para cezası

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde polis ekipleri kumar oynatıldığı belirlenen kıraathaneyi mühürledi, 4 şüpheliye 17 bin lira para cezası uygulandı.

Uzmanından Ramazan ayında kronik rahatsızlığı olanlara uyarı

Ramazanın ayının gelmesiyle birlikte kronik rahatsızlıkları olanlara oruç tutup tutamayacakları konusunda açıklama yapan Dahiliye Uzmanı İhsan Solmaz, kontrol altında olan diyabet hastalarının doktor ile irtibatlı oruç tutması gerektiğine dikkat çekti.

Şafak Sezer ile Berdan Mardini, depremzedelerle bir araya geldi

Diyarbakır'da 6 Şubat'ta yaşanan depremde etkilenerek evlerine giremeyen vatandaşlar, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalmaya devam ediyor. Ünlü komedyen Şafak Sezer ve şarkıcı Berdan Mardini, moral ve moivasyon için depremzedelerle buluştu.

Ailelerin direnişi bin 303 gündür devam ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını ileri süren ailelerin evlat nöbeti kararlılıkla devam ediyor.

Tırın çarptığı bisikletli çocuk yaralandı

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde kavşakta tırın çarptığı bisikletli çocuk yaralandı.

Depremzede çocuklara orff schulwerk atölyesi verildi

Dicle Çocuk Üniversitesi ve SKS Daire Başkanlığı işbirliği ile Selahattin Eyyubi Kız Öğrenci Yurdunda kalan çocuklar için gönüllü öğrenciler Orff Schulwerk Atölyesi ve Drama gerçekleştirildi.

Bakan Nebati Diyarbakır'da depremzedelerle iftar yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 6 Şubat'taki depremlerin etkilediği Diyarbakır'da depremzedelerle KYK yurdunda iftar yaptı.

Bakan Nebati: 'Deprem bölgesindeki esnafa kredi imkanı sağlıyoruz'

Deprem bölgesi Diyarbakır'da açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Deprem bölgemizdeki esnafa, 250 bin liraya kadar 12 ayı ödemesiz 60 ay vadeli kredi imkanı sağlıyoruz. Bu kredide vade farkının yarısını Bakanlığımız karşılayacak olup, esnafımıza sadece yüzde 7,5 oranında bir fark yansıyacaktır' dedi.

Meteorolojiden Diyarbakır için 'zirai don' uyarısı

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden Diyarbakır için 'zirai don' uyarısı yapıldı.

Diyarbakır'da acil yıkılacak binaların enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Diyarbakır'da acil yıkılacak ve ağır hasarlı yapılar yıkımına devam ediliyor.

Bağlar'da kırsal mahallelerde parke döşeme çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır'ın merkez Bağlar Belediyesi, kırsal yerleşim yerlerine yönelik başlattığı parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

Ailelerin direnişi bin 301 gündür kararlılıkla devam ediyor

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını ileri süren ailelerin evlat nöbeti bin 301 gündür kararlılıkla devam ediyor.

Diyarbakır'da suyun yüzde 13'ü tarihi Hamravat suyundan karşılanacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Gözeli Su Havzası'nda açtığı sondajlarla tarihi Hamravat suyunu çeşmelerden akıtıyor.

Toplam 5259 haber.