Elazığ siyaset haberleri, Elazığ haberleri, siyaset gündemi

Siyaset

Elazığ siyaset dünyasının nabzını Elazığ Haber Siyaset sayfaları ile sıcağı sıcağına takip edin. Elazığ siyasi parti temsilciliklerinden haberler, Elazığ siyaset gündemine ait başlıklar burada!

Siyaset Haberleri

Bakan Işıkhan: 'Depremin çalışma hayatı üzerindeki olumsuz etkisini kaldırmak için ilk andan itibaren önemli tedbirler aldık'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 'AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bakanlık olarak tüm birimlerimizle şehrimizin çalışma hayatına ve kalkınmasına katkı sunduk. İŞKUR aracılığıyla 2002 yılından bu yana özel sektörde ve kamuda Elazığ'da 85 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdik' dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan esnafla bir araya geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Elazığ'da esnafla bir araya geldi.

Bakan Yerlikaya: ''Dünyanın en büyük konut seferberliğini gerçekleştiriyoruz''

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Elazığ'da depremlerden sonra hak sahibi olan afetzedeler için inşa edilen konutlardan 2 bin 255 konutun kura çekim törenine katıldı.

Elazığ'da CHP'li aday seçim öncesi diğer siyasi partilerin adayları ile bir araya geldi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Elazığ Belediye Başkan Adayı Av. Coşkun Duran, seçim öncesi diğer siyasi partileri ziyaret ederek, il başkanları ve belediye başkan adayları ile bir araya geldi.

CHP Elazığ'da adaylarını tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kent genelinde gösterilen başkan adaylarını basına tanıttı.

Başkan Şerifoğulları, gençleri 2024 proje lansmanına davet etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin daha güzel yarınlara hazırlanması adına gençleri 2024 proje lansmanına davet etti.

CHP Genel Başkanı Özel: 'Türkiye'de göç alan belediyeleri CHP yönetiyor'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'CHP seçildiği her yerde nasıl çok iyi işler yapıyorsa Elazığ'da da yapacak. Dünyada çok iyi örnekleri var. Türkiye'de göç alan belediyeleri CHP yönetiyor. Göç veren belediyeleri de AK Parti yönetiyor' dedi.

CHP Genel Başkanı Özel: 'CHP ayrı bir parti, DEM ayrı bir partidir'

ECHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'Erdoğan; milletin derdi DEM değil, milletin derdi zam zam zam. DEM diye tutturmuş. CHP ayrı bir parti, DEM ayrı bir partidir. Bize ziyarete geldiler, dedik ki 'Ne görüyorsanız burada. Açık açık gözünüzün önünde'' dedi.

Yeniden aday olan Başkan Şerifoğulları'na coşkulu karşılama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden yola devam dediği Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, havaalanında coşku ile karşılandı.

Türkiye'nin en genç belediye başkanı seçilmişti: Elazığ'da yola devam kararı

Geçtiğimizi yerel seçimlerde Türkiye'nin en genç belediye başkanı olarak Elazığ Belediyesi Başkanı seçilen Şahin Şerifoğulları, 2024 seçimlerinde de AK Parti'nin Elazığ Belediye Başkan Adayı oldu.

''Artık emaneti alma vakti geldi''

Fırat Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Bedri Özer, MHP'den Elazığ Belediye Başkanlığı aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. Prof. Dr. Özer, ''30 yıldır belediye başkanlığını alamadık. Ancak artık emaneti alma vakti gelmiştir' dedi.

CHP'li Erol: ''Bana göre Türkiye'deki en önemli sorunumuz deprem''

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye'de şu anda en öncelikli sorunun deprem sorunu olduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: 'Gazze'de gerçekleştirilen soykırım yüreğimizi parçalıyor'

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına da tepki gösteren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 'Adeta açık hava hapishanesine dönüşen Gazze'de gerçekleştirilen soykırım yüreğimizi parçalıyor. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hem uluslararası boyutta hem de ikili ilişkilerde sürekli bu konuyu gündeme getiriyoruz' dedi.

Bakan Göktaş, 'Kooperatifler yoluyla kadınların ekonomik ve sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağladık'

Kooperatifler yoluyla kadınların ekonomik ve sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağladıklarını dile getiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 'Bu çerçevede bin 8 yeni kadın kooperatifi kurulmasına destek olduk. Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi ile de 11 ilde kadınların ihtiyaçlarına göre eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürüttük' dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Elazığ'da

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çeşitli programları için Elazığ'a geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: '28 Mayıs sonrası bir kere daha gördük ki Türkiye adeta uçurumun kenarından dönmüş'

Cumhur İttifakı olarak seçimlere çok iddialı hazırlandıklarını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, '28 Mayıs sonrası özellikle rakip siyasi partilerin kendi içerisinde tartışmalardan ve ortaya dökülenlerden bir kere daha gördük ki Türkiye gerçekten de adeta uçurumun kenarından dönmüş' dedi.

Elazığ'da, Filistin'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için Elazığ İzzetpaşa Camisinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Elazığ İzzetpaşa Camisinde öğle namazının ardından Filistin'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. İsrail'in saldırısında hayatını kaybeden Filistinliler için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından İl Müftüsü İrfan Üstündağ ve cemaat, dua etti. Namaz sonrası sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yapan 73 Selamet Kuşağı Akıncıları Sivil İnisiyatif Grubu Koordinatörü Ahmet Tanrıverdi, 75 yıldır işgal altında olan Filistin'de, bugüne kadar yüz binlerce insanın hayatını kaybettiğini belirtti.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: 'Tel Aviv'deki elçinin Ankara'ya çağrılması güzel bir adımdır'

Türkiye'nin Tel Aviv'deki elçisini istişarelerde bulunmak üzere Ankara'ya çağırdığını aktaran HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, 'Bu iyi yönde atılmış bir adımdır. Güzel bir adımdır. Rabbim hayırlara vesile kılsın' dedi.

Başkan Şerifoğulları, 'Elazığ'ımıza duyduğumuz aşkla çalışmalarımıza devam ediyoruz'

Hizmet ve gönül belediyeciliği ilkesi ile geleceğe emin adımlarla yürüdüklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 'Mahalle ayrımı gözetmeden, insanı merkeze alarak yürüttüğümüz hizmet serüveninde, Elazığ'ımız için daha nice yatırımları hayata geçirmek için bütün ekibimizle gece-gündüz demeden, Elazığ'ımıza duyduğumuz aşkla çalışmalarımıza devam ediyoruz' dedi.

Toplam 235 haber.

Elazığ siyasetine ait güncel konuları ve tartışmaları Elazığ Haber Siyaset sayfalarından takip edebilirsiniz. Elazığ siyasi parti temsilciliklerinden son dakika haberleri, siyaset ve politika hakkındaki güncel açıklamalar burada.