Toki Haberleri

Toki Haberleri

Zelyurt, kalıcı konut inşaatında incelemelerde bulundu

Malatya'nın Doğanşehir İlçe Belediye Başkanı Durali Zelyurt, TOKİ tarafından yapımına devam edilen kalıcı konut inşaatında incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum: 'Diyarbakır'da 27 bin 253 konutun sahada fiilen yapımına başladık'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Diyarbakır'da 18 bin konut ve 3 bin köy evi olmak üzere toplamda 21 bin konutunun yapımını planladıklarını belirterek Uzman ekipler TOKİ ile birlikte bir master plan çerçevesi içinde Diyarbakır'ın kültür ve ruhunu bu plana yansıtacağız. Toplamda 27 bin 253 konutun sahada fiilen yapımına başlamış olduk. dedi.

Depremde TOKİ farkı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Elazığ'da binlerce binanın hasar alması sonrası açıklamalarda bulunan İnşaat Mühendisleri Odası Elazığ temsilcisi Hıdır Kaya, kentte bulunan eski yapılarda insanların korkarak oturduğunu, fakat TOKİ'de kalanların hiçbir çekince duymadan evlerinde güvenle oturduğunu söyledi.

Malatya'da kalıcı konutlar için TOKİ eliyle ilk kazma vuruldu

Deprem bölgesinde evi yıkılan ve hasar gören vatandaşlar için zemin etüt çalışmasının tamamlandığı alanlarda TOKİ tarafından ilk etapta yapılacak 599 konutun çalışması başladı.

Çelik konstrüksiyonlu evler büyük ilgi görüyor

Elazığ'da 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından köylere yapılan çelik konstrüksiyonlu evler, Kahramanmaraş merkezli yaşanan 2 büyük depremin ardından büyük ilgi görüyor.

Fırsatçılar yine iş başında, Elazığ'da 800 liralık kiralar 4 bine çıktı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremin ardından deprem bölgesindeki vatandaşlar Elazığ'a akın etti. Vatandaşların özellikle TOKİ konutlarını tercih etmesinin ardından yine devreye giren fırsatçılar, 800 lira olan kira fiyatlarını 4 bine kadar çıkardı.

24 bin TOKİ konutunun yapıldığı Elazığ'da vatandaşlar güven içerisinde yaşıyor

Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kentte 24 bin 83 TOKİ konutu yapıldı. Konutlarla şehir adeta yenilenirken, vatandaşlar güven içerisinde oturmanın mutluluğunu yaşıyor.

Malatya'da TOKİ'de kalan vatandaşlar güven içerisinde yaşıyorlar

Kahramanmaraş'ta 6 gün önce meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremde Malatya'da yüzlerce bina yıkılırken, 24 Ocak 2020 Elazığ depreminde Battalgazi ilçesinde yapılan Gelincik Tepe TOKİ Konutları'nda vatandaşlar güven içerisinde yaşıyor.

Çemişgezek Belediyesi TOKİ konutlarını depremzedelere açtı

Tunceli'nin Çemişgezek Belediyesi, ilçede bulunan 100 TOKİ konutunu depremzedeler için kullanıma açtı.

24 Ocak depreminde evleri yıkılan vatandaşlar artık güven içerisinde konutlarında yaşıyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin 3'üncü yılında kent genelinde TOKİ tarafından 24 bin 83 konut yapılırken, konutlarına yerleşen vatandaşlar meydana gelen depremleri artık hissetmediklerini aktararak devletin sürekli kendilerinin yanında olduğunu söyledi.

Elazığ'da TOKİ Yemişlik İlk ve Ortaokulu hizmete girdi

Elazığ'da yapımı tamamlanan TOKİ Yemişlik İlk ve Ortaokulu hizmete girdi.

Malatya'da kura heyecanı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) 'İlk Evim, İlk İşyerim' toplu konut projesi çerçevesinde Malatya'da ilk etap kura çekimi tamamlandı.

TOKİ konutlarında yaşayan depremzedeler: 'Devletimiz evimizi yaptı verdi, kim bize ev yapacaktı'

Elazığ'da yaklaşık 3 yıl önce meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından kentte 24 bin 83 konut inşa edildi. Evlerine yerleşmenin mutluluğunu içerisinde olan, deprem ve kış korkusu olmadan yaşayan depremzedeler, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet yetkililerine teşekkür etti.

Bingöl'de TOKİ konutları için kura çekildi

Bingöl'de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkililerinin de katılımıyla noter huzurunda çekilen kuralarla, Kültür Mahallesi TOKİ konutlarındaki hak sahiplerinin daireleri belirlendi. Kurada, hak sahiplerinin zemin katlardan muaf tutulduğunu belirten Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 'Devletimizin gücü, hak sahiplerimizin sabır ve desteğiyle tamamlama aşamasına getirdik ve bugünkü kura ile hak sahiplerimizin dairelerini belirlemiş olduk' dedi.

Elazığ'da yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi hizmete girdi

Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen depremde ağır hasar alarak yıkılan ve ardından TOKİ tarafından yapılan Mustafa Paşa Aile Sağlığı Merkezi hizmete girdi.

Gelinciktepe yol çalışması Kasım'da tamamlanacak

Malatya'da Bahçebaşı Mahallesini, depremzedeler için yapılan Gelinciktepe TOKİ konutları bölgesine entegre edecek yol çalışması Kasım ayı sonunda tamamlanacak.

Bankalar önünde sosyal konut kuyruğu

TOKİ tarafından gerçekleştirilecek olan Türkiye'nin en büyük sosyal konut projesinin başvurularının başlamasıyla birlikte ev sahibi olmak isteyenler Malatya'da bankalar önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

TOKİ'nin dev sosyal konut projesi sektör temsilcileri ve vatandaşları heyecanlandırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştı. Dar gelirli aileler için TOKİ, tek seferde 250 bin konut inşa edecek. Sektör temsilcileri, inşa edilecek olan konutların inşaat sektörüne nasıl bir etki oluşturacağına dair değerlendirmede bulunurken, vatandaşlar ise bu projeden dolayı heyecanlandıklarını söyledi.

Elazığlı depremzedeler yeni TOKİ binalarında güven içerisinde yaşıyor

Elazığ'da yaklaşık 2,5 yıl önce meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kente yapılan TOKİ konutları vatandaşlara ilaç oldu. Yapıların sağlamlığı nedeniyle dün meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremi hissetmeyen vatandaşlar, güven içerisinde evlerinde yaşıyor.

Yakınca afet konutlarında 1.etap kura çekimi yapıldı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle, 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan Elazığ-Malatya Depreminde evleri yıkılan deprem mağduru vatandaşlar için Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesinde yapılan toplamda 499 adet Afet Konutundan 138'inin kura çekimi yapıldı.

Yemişlik toki konutlarında otobüs seferleri arttı

Elazığ Belediyesi, Yemişlik TOKİ Konutları-Galericiler Sitesi hattının otobüs sefer sayısını artırdıklarını duyurdu.

Elazığ'da kentsel dönüşüm kazılarında bulunan kilise gün yüzüne çıkıyor

Elazığ'da 24 Ocak depreminin ardından TOKİ tarafından yapılacak bina alanında bulunan kilise, yapılan çalışmalar ile gün yüzüne çıkıyor. Yapının duvarlarında yazılar çıkarken, Roma dönemine ait blok ve kesme taşların kullanıldığı görüldü.

Elazığ'da bulvarlar yenilenerek depremin izleri siliniyor

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ Belediyesi ve TOKİ'nin başlattığı çalışmalarla depremin izleri silinmeye devam ediyor.

Depremin merkezi Sivrice'deki göl manzaralı TOKİ konutları tamamlandı

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Kışın kayak merkeziyle, yazın sahilleriyle Akdeniz ve Ege'yi aratmayan ilçe yeni yüzü ile misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

Depremzedelere konutların anahtar teslimi törenle yapıldı

Toplu Konutlar İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Malatya Gelincik Tepesi'nde yapımı tamamlanan 2.Etap 393 konutun kura ve anahtar teslimi için tören düzenlendi.

Konutlarının anahtarlarını alan depremzedeler, büyük mutluluk yaşıyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından TOKİ tarafından yapımı tamamlanan konutlarının anahtarlarını alan depremzedeler, büyük mutluluk yaşıyor.

Malatya'da depremzedeler konutlarına kavuşuyor

Elazığ'ın Sivrice İlçesi merkezli 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle Malatya'da etkilenen vatandaşların yaraları sarılmaya devam ediyor. TOKİ tarafından Kale ve Arguvan ilçelerinde yaptırılan konutların hak sahibi vatandaşlara teslimi, yapılan kura ile gerçekleştirildi.

Elazığ'da deprem konutları hak sahiplerine teslim edilmeye devam ediyor

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası kent geneli yapımı tamamlanan TOKİ konutları kurayla hak sahiplerine teslim edilmeye devam ediyor.

TOKİ, deprem sonrası Elazığ'ı yeniden inşa etti

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından kent genelinde 20 binden fazla konutun çoğunluğu tamamlandı. Çekilen kuralarla yeni evlerine kavuşan vatandaşlar, deprem sonrası yaşadıkları büyük sıkıntıların giderildiğini ve yeni bir Elazığ'ın inşa edildiğini söyledi.

Başkan Çınar, Melekbaba Mahallesindeki projeleri inceledi

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, deprem mağduru vatandaşlar için Melekbaba Mahallesinde inşa edilen TOKİ Konutlarının yanı sıra bölgenin en büyük spor kompleksi olan Gençlik Merkezi ile devam eden spor yatırımlarını yerinde inceledi.