Toki Haberleri

Toki Haberleri

Diyarbakır'da deprem konutları renkleniyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Diyarbakır'da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından temeli atılan binaların yapımı devam ederken, daireler hızla renkleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan temelini atmıştı, örnek daire tamamlandı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Elazığ'da temeli atılan TOKİ konutlarının örnek dairesi tamamlandı.

Meryem Dağı, yapılan 12 bin TOKİ konutu ile adeta bir şehir oldu

Elazığ'da 2020 depreminden sonra yeni rezerv alanları içerisinde yer alan ve 12 bin TOKİ konutunun yapıldığı Meryem Dağı, adeta bir ilçeyi andırıyor. Resmi 18 bin gayri resmi ise yaklaşık 40 bin kişinin yaşadığı mahalle, Elazığ'ın bir çok ilçesinden büyüklüğü ile görenleri şaşırtıyor.

Diyarbakır'da depremzedeler için inşası süren konutlarda alt yapı çalışmaları başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenenler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafınca yürütülen konut projesinde alt yapı çalışmalarına başladı.

Yeşilyurt'ta örnek kentsel dönüşüm projesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Yeşilyurt Belediyesi işbirliğiyle Yeşiltepe Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde 34 dönüm alan üzerinde inşa edilen Kentsel Dönüşüm Konutları, sosyal yaşam alanları ve çevre düzenlemeleriyle kentsel dönüşüm yatırımlarına örnek gösteriliyor.

Başkan Sadıkoğlu: 'TOKİ, güvenlik hizmetini Malatya firmalarından almalı'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Şehrimizde TOKİ tarafından yapımına başlanan deprem konutlarının güvenlik işlerinin il dışından firmalara verilmesi Malatya'daki güvenlik şirketlerine yeni bir deprem etkisi oluşturmuştur. Bu tür hizmet alımlarının Malatya'daki firmalarımızdan yapılması şehrin daha hızlı toparlanmasına katkı sunacaktır' dedi.

Başkan Çınar: 'TOKİ konutlarında yoğun bir çalışma var'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İkizce Mahallesinde yapımına başlanılan TOKİ Konutlarında incelemelerde bulundu. Çınar, konutların olduğu bölgede ki inşaat çalışmalarının sıcak havaya rağmen yoğun bir tempoyla devam ettiğini söyledi.

Yakınca TOKİ konutları yıl sonu teslim edilecek

2020 yılında yaşanan Sivrice depremi sonrası Malatya'da depremzedeler için yapımına başlanan Yakınca TOKİ konutlarının yıl sonu hak sahiplerine teslim edileceği öğrenildi. İnşaat alanını gezen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, toplam 541 konut ile 22 iş yerinin yapımının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Diyarbakır'da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı tamamlanıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Yolu ve Elazığ Bulvarı'nı birbirine bağlayan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı'nda stadyum ve Çöl Gözeli TOKİ arasında kalan kısımda sıcak asfalt çalışması başlattı.

Diyarbakır'daki deprem konutlarında örnek daire tamamlandı

Diyarbakır'da aylar önce temeli atılan 6 bin 40 adet TOKİ konutunun örnek dairesi tamamlandı. Kentte, Yerinde Dönüşüm projesine 2 bin 652 vatandaş başvuruda bulundu.

Arapgir'deki TOKİ konutlarında çalışmalar sürüyor

Malatya'nın Arapgir ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımına başlanan 198 konut için çalışmalar sürüyor.

Başkan Sadıkoğlu: 'Hibe ve kredi desteği reel maliyetlere göre belirlenmeli'

Yerinde dönüşüm hibe ve kredi destek paketini değerlendiren Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yerinde dönüşüm desteğinin TOKİ deprem konutlarında olduğu gibi maliyetin yüzde 60'ını devlet yüzde 40'ını da vatandaş ödemesi şeklinde olması gerektiğini söyledi.

Elazığ'da TOKİ konutlarının fiyatları depremzedeleri mutlu etti

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde evleri yıkılan vatandaşlar, devlet tarafından yapılan TOKİ konutlarına yerleşmişti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konut fiyatlarını açıklamasının ardından depremzede vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Devletin bir kez daha babalığını yaptığını belirten vatandaşlar, Aylık ödemesi 935 liraya denk geliyor, bedavadan ucuz diyebiliriz dedi.

Diyarbakır'da deprem konutları hızla yükseliyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Diyarbakır'da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından temeli atılan binalar hızla yükselmeye devam ederken, alanda örnek daire tamamlandı.

Göl manzaralı köy konutları, tatil köyünü aratmıyor

Elazığ'da 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından köylere yapılan çelik konstrüksiyonlu evler, göl manzarası ile adeta tatil köyünü andırıyor.

Malatya'da 316 sosyal konutun temeli atıldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Malatya'nın Akçadağ ilçesine yapılması planlanan bin 800 sosyal konut projesinde ilk 316 konutun temeli atıldı.

Elazığ'da depremzedeler için yapılan TOKİ konutunun ilk bloğu tamamlandı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından Elazığlı afetzedeler için yapımına başlanan toplu konutlarda katlar yükseliyor.

Deprem bölgesinde konutlar yükseliyor

'Asrın felaketi'nde büyük yıkıma uğrayan Malatya Doğanşehir'de TOKİ deprem konutları ve Köy Evleri hızla yükseliyor.

Depremde enkaza dönen Niyazi Mahallesi TOKİ ile ayağa kalkacak

Malatya'da depremlerde yapıların yüzde 95'inin zarar gördüğü Niyazi Mahallesi, yerinde dönüşümle TOKİ tarafından yeniden inşa edilecek.

Diyarbakır'da TOKİ konutlarında hummalı çalışma gece gündüz devam ediyor

Diyarbakır'da 6 Şubat depremlerinden sonra yapımına başlanan TOKİ konutlarının inşası hızla devam ediyor.

Elazığ'da depremin ardından kalıcı konutlar hızla yükseliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 6 Şubatta Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Elazığ'da temelleri atılan TOKİ konutlarında çalışmalar devam ediyor.

Doğanşehir'deki kalıcı konutlar hızla yükseliyor

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde depremzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşasına başlanan 952 kalıcı konut çalışmaları aralıksız sürüyor.

Depremin merkez üssünde göl manzaralı TOKİ konutları dikkat çekiyor

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6,8'lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan ve tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilen göl manzaralı 305 konut ve 86 iş yeri, manzarası ile dikkat çekiyor.

Cumhurbaşkanı tarafından Elazığ'da temelleri atılan TOKİ konutlarında çalışmalar sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından Elazığ'da temelleri atılan TOKİ konutlarında çalışmalar hızla devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da TOKİ konutlarının temel atma törenine katılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, yarın Diyarbakır'da depremzedeler için çalışmalarına başlanan TOKİ konutlarının temel atma törenini gerçekleştirecek.

Sadıkoğlu'ndan yerelden tedarik vurgusu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'AFAD, Kızılay ve TOKİ başta olmak üzere birçok kuruluşun faaliyetlerinde ürün tedarikini ilimizden yapmaları işletmelerin ayağa kalkmasında krediden daha değerli olacaktır' dedi.

Malatya'daki TOKİ konutları için çalışmalar sürüyor

Malatya'da depremzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek kalıcı konutlar için çalışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da depremzedelere seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Coğrafyamızı değiştiremeyeceğimize göre kendimizi buna göre değiştirmemiz gerekiyor. TOKİ vasıtasıyla 1,2 milyon kentsel dönüşüm projeleriyle 3,3 milyon insanı güvenli evlere taşıdık. Şehirlerimizi felaketlere karşı dirençli hale getirdik dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, TOKİ konutlarının başladığı alanda incelemelerde bulundu

Deprem bölgesi Diyarbakır'da olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bin 122 TOKİ konutunun yapıldığı alanda incelemelerde bulundu.

Malatya'da 952 TOKİ konutu için temel atıldı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde depremzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilecek 952 kalıcı konutun temelleri atıldı.