Ağın Haberleri

Ağın Haberleri

Diyarbakır'da anız yakanlara dekar başı 386 lira ceza

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, anız yakanlara dekar başı 386, 79 TL idari para cezası uygulanacağını, anız yakılan alan meskûn mahallere veya orman ya da sulak alanlara bitişik ise bu cezanın beş kat artmakta olduğunu duyurdu.

MAGİNDER Başkanı Karademir'den istişare vurgusu

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Karademir, deprem sonrası kentin sorunlarını tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte istişare ederek çözmek istediklerini söyledi.

Bayrağı yere serip dutların düşmesini beklediler

Elazığ'da, ağaçtan düşen dutları toplamak için yere Türk bayrağının serilmesi tepkiye neden oldu.

Elazığ'da 3 metrelik dev yılan korkuttu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde bir ağacın üzerindeki yaklaşık 3 metrelik yılan görenleri korkuttu.

Topuklu ve sivri burun ayakkabı giyenler dikkat: Parmağınızın anatomisi bozulabilir

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Mustafa Altıntaş, topuklu ve sivri burunlu ayakkabıların, daha çok kadınlarda ayak başparmağı eğriliğini artırdığını söyledi.

4 bin yıllık Harput'ta yöresel ürünler tanıtıldı

Türk mutfağının tarihi ve kültürel mirasını tanıtmak amacıyla Elazığ'ın 4 bin yıllık Harput Mahallesi'nde düzenlenen Türk Mutfağı Haftası programında yöresel yemekler tanıtılarak, vatandaşlara ikram edildi.

Karademir: 'Deprem sonrası kentimizi el birliğiyle ayağa kaldıracağız'

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Başkanı Salih Karademir, asrın felaketi sonrası Malatya'yı yeniden ayağa kaldırma adına sivil toplum kuruluşlarına da büyük görevler düştüğünü belirterek dernek olarak istişare ile bu konuda gayret göstereceklerini söyledi.

Aydınlatma direği faciayı önledi

Elazığ'da freni patlayan kamyonet, yoldan çıkarak aydınlatma direğine çarptı. Aracın hemen arkada bulunan çay ocağında oturanların arasına dalmadan direğe çarparak durması faciayı önledi.

Malatya'da rezerv alanlardaki gelişmeler vatandaşlara anlatıldı

6 Şubat depremlerinde büyük hasarın meydana geldiği Malatya'da rezerv alanları ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanı Hakkı Alp, rezerv alanlarında hiçbir hak sahibinin mağdur olmayacağını söyledi.

Tilki çay ocağının maskotu oldu

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde aç kalan tilki, çay ocağının yolunu tuttu. Hemen her gün çay ocağına gelen tilki, işletmecinin elinden beslenip, bölgeden ayrılıyor.

Kulp ilçesinde, örtü altı üzüm yetiştirilecek

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde üzüm yetiştiren çiftçi, kırağı ve ayazlardan korumak için yapılan örtü altı üzüm yetiştiriciliği sistemini bağına kurmaya başladı.

Yaka ile Dilek Mahalleleri arasındaki ulaşım rahatlatılıyor

Yaka ile Dilek mahallesini birbirini bağlayacak imar yolunda başlatılan yol açma ve genişletme çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, kırsal bölgelerdeki yol ağını birbirini bağlayarak ulaşım ağını akıcı ve kolay hale getirecek çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

Elazığ'da 'Bilişim Çağında Dezenformasyon' konferansı gerçekleşti

Elazığ'da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Fırat Üniversitesi tarafından ortaklaşa 'Bilişim Çağında Dezenformasyon' konferansı gerçekleştirildi.

Genç MAGİNDER'in engelliler haftası etkinliği ilgi gördü

Genç MAGİNDER, Engelliler Haftası dolayısıyla Malatya'da İbni Sina Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda gerçekleştirdiği etkinlik ile özel bireylere keyifli anlar yaşattı.

Otokoç 2. El'in Malatya bayisi açıldı

Giderek büyüyen ikinci el sektöründeki ihtiyaçlara cevap verme ve tedarik kanallarını geliştirme stratejisi doğrultusunda bayilik ağını büyütmeye devam eden kurumsal ikinci el araç pazarının lideri Otokoç 2. El'in bayisi Malatya'da hizmete girdi.

260 yıllık Hükümet Konağının restorasyonu bitti, hizmete başladı

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan ve 260 yıllık tarihi ile Türkiye'nin en eski hükümet konaklarından birisi olan Maden Hükümet Konağı yapılan restorasyon çalışmalarından sonra hizmet vermeye başladı.

Türk Hava Yollarının uçağında saatlerce beklediler

İstanbul'dan Elazığ'a gelmesi planlanan Türk Hava Yollarının alt şirketi A-Jet uçağı, saatlerce içinde yolcuyla havalimanında bekledi. Havasızlıktan zor anlar yaşayan yolcular, duruma tepki gösterdi.

Anneler Günü'nde dehşet: Bir çocuk annesi toprağa gömülü halde bulundu

Elazığ'da 8 gündür kayıp olan bir çocuk annesi kadın, Anneler Gününde toprağa gömülü halde bulundu. Anneler Günü'nde kızının acı haberini alan ve yapanların en ağır cezayı almasını isteyen anne Zeycan Günana, kızından geriye kalan 7 yaşındaki torununa ömrünün sonuna kadar bakacağını söyledi.

Yaralı olarak gittiği hastaneden kaçtı

Malatya'da da ayağından silahla vurulmuş olarak hastaneye kaldırılan şahıs, bir süre sonra kayıplara karıştı. Polis yaralı şahsı kısa sürede kendisini vuran şahsın yanında yakaladı.

Çapa makinesine takılan 3 metrelik dev yılan paniğe neden oldu

Elazığ'da tarlada çapa yapılırken toprağın altından çıkan 3 metrelik dev yılan korkuttu.

Başkan Alan: 'Ağınlı kadın girişimcilerimiz önemli bir başarı hikayesi yazıyor'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Ağın ilçesinde kadın girişimciler tarafından kurulan Ağın Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret etti.

Battalgazi'de yol çalışmaları sürüyor

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son bir hafta içerisinde yol ve kaldırım çalışmalarına hız verdi. Ekipler, 8 mahallede kaldırım ve yol çalışması gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, ihtiyaç duyulan her noktada çalışmalar yapılacağını ifade etti.

Elazığ'da şampiyon Batman

Elazığ'ın bir ayağına ev sahipliği yaptığı U18 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Grubu'nda Batman Özel İdare Gençlerbirliği şampiyon oldu.

Arslantepe Höyüğü'nde yeni dönem kazı çalışmaları başlıyor

Arslantepe Höyüğü'nde kazıların 15 Temmuz'da başlayacağını belirten AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, yeni dönemde devam edecek çalışmalarda Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil Tekin'in yer alacağını söyledi.

MAGİNDER, kentteki çalışmaların hızlandırılmasını istiyor

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) olarak her süreçte Malatya'nın yanında yer aldıklarını belirten Başkan Salih Karademir, her zaman sorunları dile getirerek çözüm yollarının bulunması adına gerekli adımları attıklarını söyledi.

Başkan Sadıkoğlu: 'Kişisel rantları uğruna Malatya'yı borç batağına sürüklediler'

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın Nisan ayı olağan meclis toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, son günlerde Malatya'nın ana gündemi haline gelen Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin borcu hakkında değerlendirme yaptı.

Milletvekili olamayınca hastaneye kaldırılmıştı, muhtarlığı kazandı şimdi 2028 seçimlerine hazırlanıyor

Elazığ'da 14 Mayıs 2023 seçimlerinde bağımsız milletvekili olan ve kazanamadığını öğrendiğinde hastaneye kaldırılması ile gündeme gelen Salıbaba Mahallesi Muhtarı Muhammet Hacı Güneş, yerel seçimlerde yeniden muhtar seçildi. Muhtar Güneş, 2028 seçimlerinde milletvekililği için yine aday olacağını belirterek, şimdiden vatandaşları gezerek oy istemeye başladı.

Dicle Nehri'nde arama kurtarma faaliyetinde olan ekibin 'Türk bayrağı' hassasiyeti

Diyarbakır'da Dicle Nehri'nde kayıp aramasında bulunan ekip, nehirde bulduğu Türk bayrağını yıkadıktan sonra muhafaza altına aldı.

Elazığ Grubunda 6 takım

U18 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe maçlarının bir ayağına Elazığ ev sahipliği yapıyor.

'Yalancı veba' martıları vurdu: Binlercesi telef oldu, bir o kadarı da ölmek üzere

Elazığ'ın Ağın ilçesinde Keban Baraj Gölü kıyısında binlerce martı telef oldu. Hayvan ölümlerinin nedeninin yalancı veba hastalığı olduğu belirtilirken, bölge halkı hastalığın diğer hayvanlara bulaşmasından endişeli.