Ağın Haberleri

Ağın Haberleri

Kaldırımdaki beton bariyerler kaldırıldı

Bingöl'de polisevi kavşağındaki kaldırımda bulunan beton bariyerler, vatandaşların talebi üzerine belediye ekiplerince kaldırıldı.

Malatya'da öğrenci servisi dere yatağına devrildi: 5 yaralı

Malatya'nın Darende ilçesinde sürücüsünün kontrolünden çıkan öğrenci servisi, dere yatağına devrildi. Kazada 5 kişi yaralandı.

Ramazan ile başlayıp bayramla bitiyor, Osmanlı'dan günümüze gelen lezzet: Güllaç

Elazığ'da Ramazan ayında sofraların vazgeçilmez tatlısı olan, Osmanlı saray mutfağında lezzeti ile damakları şenlendiren güllaç, bu Ramazan'da da raflardaki yerini aldı.

CASA Şehitlik Anıtı depremde dimdik ayakta kaldı

Malatya'da, 22 yıl önce CASA tipi kargo uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybeden 34 bordo berelinin anısına inşa edilen Şehitlik Anıtı Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenmeyerek dimdik ayakta kaldı.

Malatya'da kalıcı konutların inşa edileceği noktalar belli oldu

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, depremin vurduğu Malatya'da kalıcı konutların Yeşilyurt İkizce, Altay Kışlası ile Battalgazi Gelinciktepe ve Çamurlu ana aksı üzerine yapılacağını açıkladı.

Depremde yıkılan asırlık Teze Cami restore edilecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da 30'a yakın ağır hasarlı kültür varlığının tespit edildiğini belirten Elazığ Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Aytaç, kentin en önemli kültür varlıklarından olan asırlık Teze Cami'nin restore edilerek ibadete açılacağını söyledi.

Özsoy: ''2023 seçimlerinde de yine Türkiye kazanacak''

İller Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevinden istifa ederek aktif siyasete katılmaya karar veren Selahattin Özsoy, 2023 seçimlerinde de Türkiye'nin kazanacağını söyledi.

Kumaşla depreme dayanıklı yapılar

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müslüm Murat Maraş, deprem sonrasında binalara yapılacak güçlendirme çalışmalarında karbon fiber kumaşların kullanılmasının tekrar yaşanabilecek depremlere karşı binanın duvar ve taşıyıcı bölümlerinin dayanıklılığını artıracağını söyledi.

Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Canbay: 'Yağışların ileride arıcılar üzerinde olumlu yansıması olacaktır'

Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Canbay, yağışların arıcılara olumlu yansıması olacağını belirtti.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Açıkkapı: ''Maalesef birçok terör örgütünün Millet İttifakı'na destek verdiklerini görüyoruz, bu acı bir şeydir''

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Ejder Açıkkapı, birçok terör örgütünün Millet İttifakı'na destek verdiğini gördüklerini söyleyerek, ''Kandil destekli PKK terör örgütünün desteklediği, uzantısı HDP'nin dışarıdan bugüne kadar gizli saklı yürüttüğü ortaklığı, artık görüşme talepleri ile gündeme getirmeleri, sadece CHP ile değil görüşmelerinin Millet İttifakı ile olacağını ifade etmeleri manidardır. İYİ Parti'nin ve muhafazakar olduklarını iddia eden ortakların sessizliği de manidardır'' dedi.

HÜDA PAR'dan Cumhur İttifakı'na destek

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, aday çıkarmayacağını ve seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini duyurdu.

Teknolojik altyapıyla kayıp-kaçağın ve enerji israfının önüne geçiliyor

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 6 ile elektrik dağıtım hizmeti sunan Dicle Elektrik, kesintisiz enerji sunma vizyonu doğrultusunda yürüttüğü çalışmalarını paylaştı. Konuyla iligli açıklamalarda bulunan Dicle Elektrik Genel Müdürü Yaşar Arvas, 2013'ten bu yana, büyük kısmı şebeke yenileme ve güçlendirmeye yönelik harcamalar olmak üzere toplam 19,4 milyar TL yatırıma imza attık. Kayıp kaçak konusunda ise; 2013 yılında yüzde 76'lık oranla devraldığımız şirketimizi, bugün yüzde 43'e kadar düşürdük' dedi.

Elazığ'da bekçilerden yürek ısıtan hareket

Elazığ'da asansör arızasından dolayı evine çıkamayan engelli bir vatandaşı bekçiler kucağında çıkardı. O anlar ise yürekleri ısıttı.

Sıcak havalar, kayısı üreticilerini korkutuyor

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi kayısı üreticilerini endişelendiriyor. Bu sene ağaçların tomurcuklarının çok güzel olduğunu aktaran üreticiler, kayısının erken çiçek açmasının tehlikeli olduğunu ve ileride vuracak bir don olayının verimde büyük kayıplara neden olacağını söyledi.

Kazanın olacağını canlı yayında söyledi, ölümden kıl payı kurtuldu

Diyarbakır'da 2 otomobilin seyir halinde olduğu esnada kaza olacağını hisseden şahıs, sosyal medya hesabında açtığı canlı yayında kaza anını cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Kazadan 7 saniye önce 'Bugün kesin kaza olacak' diye takipçilerine konuşan şahısın videosu sosyal medyada yüz binlerce izlenme aldı.

Şehit ve gazi yakınları Cumhur İttifakı'nın yanında

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, 14 Mayıs'ta millettin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Cumhur İttifakı'na olan desteğini sandıkta ortaya koyacağını belirtti.

Diyarbakır'da iki noktada semt pazarı ikinci bir emre kadar kurulmayacak

Bağlar Belediyesi, ağır hasarlı yapı ve binaların çevresinde semt pazarı kurulmaması yönünde pazar esnafına uyarıda bulunarak, iki noktada ikinci bir emre kadar pazar kurulmayacağını duyurdu.

MAGİNDER Başkanı Salih Karademir'den 'Malatya için tek yürek olalım' çağrısı

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği Başkanı Salih Karademir, yaşanan deprem felaketi sonrasında oluşan yıkımın ve enkazın altından Malatya'nın halkı, yöneticileri, siyasileri ve STK'ları ile tek yürek halinde çıkacağını ifade ederek, 'Zor günleri birlikte aşmalıyız' dedi. Kısa adı MAGİNDER olan Malatya Girişimci, İş İnsanları Derneği Başkanı Salih Karademir, 6 Şubat günü yaşanan deprem felaketinden Malatya'nın ağır tahribat gördüğünü ve ağır yıkım tablosunun insanları karamsarlığa ittiğini vurgulayarak, 'Zor günler geçiriyoruz. Malatya yıkım altında, insanlarımız büyük bir felaketin ardından ya şehri terk etmek zorunda kaldı ya da imkansızlıklar içerisinde enkazların arasında çadırlar da yaşama mücadelesini sürdürüyor. 11 ili içine alan büyük bir bölgede meydana gelen deprem felaketi sonrasında ilk andan itibaren Devlet-Millet elele yaraları sarma gayretinde olduk. Görünen o ki, felaketi yaşayan şehirlerin normale dönmesi önemli bir zaman alacak. Biz bugünlerde Malatya'yı terk edip gitmek zorunda kalan insanlarımızı nasıl geri döndüreceğiz ve Malatya'da yaşamakta olan insanlarımızın yaşam şartlarınıı nasıl iyi duruma getireceğiz bunu önceliğimize almış durumdayız. Böyle bir ortamda herkesin birlik içerisinde olması gerekir. Özellikle siyasilerimizin ve yöneticilerimizin kendi aralarındaki kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakıp, şehrimizin yenden inşasında tek yürek olmaları tarihi bir sorumluluktur. Bugün kırgınlıklar ve küskünlükler içerisinde olunacak bir gün değil.Bugün birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize sımsıkı sarılıp, birlikte güç oluşturup türkülere konu olmuş 'Eşi bulunmaz Şehrimiz Malatya'yı' ayağa kaldırmamız gerekmektedir. ' şeklinde konuştu.

Elazığ'da zemin sıvılaşmasının ardından bu kez de dağlardaki çatlaklar dikkat çekti

Meydana gelen depremlerin ardından Elazığ'da Palu ilçesi ve Yolüstü köyünde zemin sıvılaşması görülmüştü. O görüntülerin ardından bu kez de Arıcak ilçesine bağlı Üçocak ve Bükardı beldeleri arasında yer alan bir dağın yamacındaki çatlaklar dikkat çekti.

Elazığ'da 450 yılık tarihi konaklar depreme direniyor

Son 3 yılda 6 üzeri 3 büyük deprem gören Elazığ'ın 450 yıllık tescilli konakları, zamanın yanı sıra adeta depremlere de direniyor. En ufak çökme veya çatlağın olmadığı kerpiçten yapılan konaklar, görenleri şaşırtıyor.

BİNTSO Başkanı Çintay, haksız fiyat artışı konusunda uyardı

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kadir Çintay, haksız fiyat artışına sebebiyet verdiği tespit edilen kişilere sert bir şekilde yaptırım uygulanacağını bildirdi.

Depremde kayan iki dağın altında kalan 48 kişi hayatını kaybetti

Adıyaman'da Kahramanmaraşlı depremlerde kayan iki dağın altında kalan Mutlu köyü enkaza döndü. 300 haneli köyde hayatını kaybeden 48 kişi getirildikleri Malatya'da Şehir Mezarlığı'na defin edildi.

Deprem bölgesi Malatya'da heyelan, bir mezrayı yuttu

Depremin en şiddetli hissedildiği Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde heyelan meydana geldi. Olay sonrası ilçeye bağlı Karanlıkdere mahallesine geçerek incelemelerde bulunan İlçe Belediye Başkanı Durali Zelyurt, mahalleye bağlı 15 haneden oluşan bir sokağın (mezra) Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı deprem ve sonrasında meydana gelen heyelanla birlikte yok olduğunu belirtti.

Elektrik kontağından çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi

Bingöl'ün Genç ilçesindeki bir evde elektrik kontağından çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi.

Gölete düşen depremzede çocuğu polis kurtardı

Malatya'da oyuncağını almak isterken buz tutan gölede düşen depremzede çocuğu dalgıç polis kurtardı.

Kombisi patlayan ağır hasarlı bina, soğuk havada buz dağına döndü

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından akşam itibarıyla soğuk havanın etkili olduğu Malatya'da hasarlı bir binada oluşan dev buz sarkıtlar şaşırttı.

Lice'de deprem sonrası oluşan obruk dere yatağını kuruttu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Diyarbakır'ın Lice ilçesinde kaydedilen 3 ile 4 şiddeti arasındaki bağımsız depremler nedeniyle oluşan obruk, dere yatağını kuruttu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Deprem bölgesindeki toplam can kaybı 21 bin 43'e ulaşmıştır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 21 bin 43'e yükseldiğini söyledi. Üniversite yurtlarının depremzedelerin kullanımına açılacağını belirten Erdoğan, Yaz mevsimine kadar üniversitelerimizi tatil ediyoruz. Tamamen uzaktan eğitimle yoluna devam edecekler dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan açıklamalar

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaşanan depremde Diyarbakır'da 255 kişinin hayatını kaybettiğini, 42 kişinin sağlık durumunun ağır olduğunu açıkladı. Bakan Bozdağ, hırsızlık ve yağmalama yapanların cezasız kalmayacağını ve yıkılan apartmanlarla ilgili yapan, denetleyen kişilerin tespit çalışmaları sonrası cezalandıracağını kaydetti.

Bakan Bozdağ: 'Diyarbakır'da şimdiye kadar 192 kişi vefat etti, bin 91 kişi yaralandı'

Diyarbakır'da deprem bölgesinde incelemelerde bulunduktan sonra GAMER'de açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 192 kişinin hayatını kaybettiğini, bin 91 kişinin yaralandığını açıkladı. Bakan Bozdağ, sosyal medya üzerinde alay depremle ilgili alay eden şahıslar ve fırsatçılık yapan işletmelerin cezalandıracağını kaydetti.