Ağın Haberleri

Ağın Haberleri

Diyarbakır'da 117 kilo esrar ele geçirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde İl Jandarma Komutanlığınca bölücü terör örgütünün finans kaynağına yönelik yapılan operasyonlarda 117 kilo esrar ele geçirildi.

Yeşilyurt'ta Tecde'nin ulaşım ağına yeni yollar ekleniyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Pandemi, doğal afetler ve en son yaşadığımız büyük depremlerin ardından müstakil ev taleplerin arttığı, vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Tecde mahallesinin ulaşım ağını akıcı ve güvenli hale getirmek amacıyla imar yollarımızı teker teker açıyoruz' dedi.

Diyarbakır'da milyonlarca kök kenevir ve 1,5 ton esrar ele geçirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonu ile terörün finans kaynağına darbe vuruldu. Milyonlarca kök skunk ve kenevir bitkisinin ele geçirildiği operasyonda 1,5 ton işlenmiş esrar ele geçirilirken, 8 şüpheli yakalandı.

Çınar, Gündüzbey'deki çalışmaları inceledi

Yeşilyurt'un dört bir tarafında çalışarak ulaşım ağının kalitesini artıran Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle kendisine has güzelliklere sahip Gündüzbey Mahallesinde planlamaya alınan yol yatırımlarını teker teker tamamlayarak araç ve yaya trafiğini konforlu hale getiriyor.

Bu da et değil, çekirdek yiyen kedi

Elazığ'da tabağın içerisindeki çekirdekleri yiyen kedinin görüntüleri şaşkınlık oluşturdu.

Ak Parti İstanbul milletvekili Ayaydın baba ocağında gazetecilerle bir araya geldi

Diyarbakır ve Mardin'de temaslarda bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili, Diyarbakır'da Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) yönetimiyle bir araya geldi.

Diyarbakır'da terörün finans kaynağına büyük darbe: 2 ton esrar ele geçirildi

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen Jandarma Uzman Çavuş Ali Şirin Narkoterör operasyonu çerçevesinde 2 ton 120 kilo esrar maddesi, 13 milyon 514 bin 550 kenevir bitkisi ele geçirildi.

Diyarbakır'da uyuz belirtisi gösteren 14 sokak hayvanı barınağa götürüldü

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde hasta veya uyuz belirtileri gösteren köpekler, belediye ekipleri tarafından sokaklardan toplanarak tedavi edilmek üzere Hayvan Barınağına teslim edildi.

Derme Deresi Islahı ve Park Projesi bölgeye değer katacak

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Derme Deresi Islahı ve Park Projesi'nin bölgeye değer katacağını projede önemli aşama kat ettiklerini söyledi.

Kahraman Polis Fethi Sekin anısına bin 500 kilometre pedal çevirdi

Şehitler anısına çıktığı bisiklet turlarıyla bilinen Orhan Kotluk, İzmir Adliyesi'nden teslim aldığı Türk bayrağını şehit polis memuru Fethi Sekin'in memleketi Elazığ'ın Baskil ilçesine getirdi.

6 yıldır su kabağını sanata dönüştürüyor

Diyarbakır'da yaşayan ve emekli olduktan sonra hobi olarak su kabağı oymacılığıyla ilgilenen 61 yaşındaki İsmail Yumlu, su kabaklarına adeta sanat eserine dönüştürüyor.

Nohudun 200 derecelik meşe ateşinde başlayan yolculuğu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde yöreye özel kumda sıcaklığı 200 dereceyi bulan meşe ateşi eşliğinde nohudun kavrulmasıyla üretilen 'Coğrafi Tescilli' leblebinin yapımı başladı.

Çınar: 'Hedefimiz Yeşilyurt'un ulaşım ağını sorunsuz ve akıcı hale getirmek'

Yeşilyurt'un birçok noktasında sıcak asfalt, sathi kaplama, kaldırım ve parke çalışmaları yapan Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan kış mevsimi öncesinde planlamaya alınan yatırımları teker teker yerine getirip, merkez ve kırsal bölgelere ulaşımı rahatlatıyor.

Diyarbakır'da yürüme güçlüğü çeken hastalar robotik cihazla şifa buluyor

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde her iki ayağında sorun olan vatandaşların yüzde 90'ı robotik yürüme cihazıyla şifa buluyor.

MAGİNDER'den öğrencilere kırtasiye desteği

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER), Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde depremzede öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Okula giderken pikabın çarptığı çocuk yaralandı

Diyarbakır'da okula giderken yolun karşı tarafına geçmek isteyen 12 yaşındaki çocuk, pikabın çarpmasıyla ayağından yaralandı.

Çınar, yol çalışmalarını inceledi

Yaşanan büyük depremlerden dolayı nüfusu artan Yeşilyurt'un kırsal bölgelerindeki yaşam şartlarını daha nitelikli hale getirmek için 7/24 mesai yapan Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, 4.5 km'lik sathi kaplama çalışmasıyla yol ağını yenilediği Fatih Mahallesinde planlamaya alınan 2.5 km'lik kilit taşı çalışmasını da yaparak bölgenin ulaşım ağını sağlıklı ve güvenli bir boyuta taşıyor.

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Yiğit: 'Yeni eğitim öğretim yılına hazırız'

Elazığ'da 549 okulda 137 bin öğrenci ve 10 bin öğretmenin ders başı yapacağını belirten Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Özellikle yaz döneminde okullarımızda 40 milyon TL maliyetli onarımlarımızı gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, okullarına geldikleri zaman ders kitaplarında sıralarında hazır bir şekilde görecekler' dedi.

Depremzede akranlarına kırtasiye yardımında bulunan öğrenciden yüreklere dokunan sözler

Elazığ'da, yaşanan depremlerden sonra konteyner kentte aileleriyle birlikte yaşayan öğrencilere kırtasiye yardımında bulunan 8'incı sınıf öğrencisi Zeynep Dila Ertemur'un depremden etkilenen akranları için 'Hepimiz, böyle el ele vererek tek yürek olursak tüm çocuklar ve tüm aileler daha mutlu olacağına inanıyorum. Yaralarımızı daha güzel bir şekilde sarabiliriz' sözleri yürekleri ısıttı.

Binlece fit havada evlilik teklifi

Diyarbakır-İstanbul uçuşunu yapan uçağın yolcularından biri, sevgilisine binlerce fit yükseklikte evlilik teklifi etti. Mutlu dolu anlar yolcular tarafından telefonla kaydedildi.

MAGİNDER Başkanı Karademir, deprem sonrası göçe dikkat çekti

Malatya Girişimci İş İnsanları Derneği (MAGİNDER) Başkanı Salih Karademir, 6 Şubat depremleri sonrası kentten göçün çok olduğuna dikkat çekerek, Malatya'da çok önemli bir nitelikli göç var, bu Malatya için ileride çok önemli sıkıntılara neden olacak' dedi.

Diyarbakır'da hırsızlar sağlık ocağından elektronik malzeme çaldı, hastalar kapıdan geri döndü

Diyarbakır'da Aile Sağlığı Merkezi'ne giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler, bilgisayar ve klima motorlarının da bulunduğu çok sayıda elektronik malzeme çalarak kayıplara karıştı. Merkeze gelen hastalar, hizmet alamadan geri döndü.

Dünya Kayısı Ticaret Merkezi'nin açılışı için gün sayılıyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Dünya Kayısı Ticaret Merkezinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Gürkan, Dünya Kayısı Ticaret Merkezinin faaliyete geçmesi ile birlikte kayısının sanayi mamulü haline gelmesi için önemli adımların atılacağını ifade ederek, kayısıdan elde edilen gelirin de artırılacağına vurgu yaptı.

Alacak verecek meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

Malatya'da 2 kişi arasından alacak verecek meselesi yüzünden çıkan kavgada silahla bacağında vurulan bir kişi yaralandı.

Bingöl Belediyesi yolları kendi ürettiği asfaltla yeniliyor

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan'ın vizyon projelerinden olan ve kentin elzem yatırımları arasında yer alan asfalt plenti tamamlandı. Belediye, bu yıl 134 bin metrekare yol ağını kendi ürettiği asfalt ile yeniliyor.

Elazığ'da düşen yıldırım otluk alanları yaktı

Elazığ'ın Ağın ilçesinde düşen yıldırım nedeniyle otluk alanlar alev aldı. Yangın itfaiye ekipleri ve vatandaşlar tarafından söndürüldü.

Elazığ'da depoyla birlikte otomobil de küle döndü

Elazığ'da çıkan yağında, bir depoyla birlikte otomobil de küle döndü.

4 bin 500 ürünün gen kaynağı olan Mezopotamya'daki ürünler kadınların eliyle geleceğe taşınacak

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nın (DTSO) paydaşlarıyla faaliyete koyduğu Gastro İnovasyon Merkezine gelen kadın kursiyerler, 450 saatlik eğitimle ortalama 4 bin 500 civarında ürünün gen kaynağına ev sahipliği yapan Mezopotamya'nın lezzetlerini geleceğe taşıyıp iş hayatına adım atacak.

Büyükşehir, yolları asfaltlamaya devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya'nın yol ağını artırmak ve ulaşımda farklı arterlerin oluşturulması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Bingöl'de TYP ile 354 kişi alınacak

Bingöl İş-Kur Bingöl Müdürü Cevdet Baycuman, Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde 354 kişinin işe alınacağını bildirdi.