Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu Diyarbakırlılarla buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ali Emiri Kültür Sanat Sezonu çerçevesinde oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu'nu Diyarbakırlılarla buluşturdu.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, "Ali Emiri Kültür Sanat Sezonu" çerçevesinde oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nu Diyarbakırlılarla buluşturdu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, şubat ayında düzenlediği etkinliklerle vatandaşların beğenisini kazanmış şahsiyetleri Diyarbakırlılarla bir araya getirmeye devam ediyor. Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “İnsan ve Yine İnsan” adlı söyleşide oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu vatandaşlarla bir araya geldi. Yenişehirlioğlu, gerçek medeniyetin Anadolu’dan dünyaya yayıldığını ve ümmet bilinci ile hareket edilmesi halinde yine en medeni, en güçlü toplumun bu topraklarda yaşadığını söyledi. Yenişehirlioğlu “Tarih, tarihten ders çıkarmayanlar için tekerrür eder. Zamanında Filistin’de farklı bir devletin kurulmasının önündeki engel Abdulhamid Han’dı. O yüzden başı alındı. Bugün de Türkiye’nin başını almamız lazım diye düşünüyorlar. O da cumhurbaşkanı. Bu yüzden o kadar nefret ediyorlar. Böylece istedikleri gibi burada at koşturabileceklerini düşünüyorlar” dedi.

Program, katılımcıların kitaplarını imzalatması ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin