Serumu bittikten sonra okula gidecekti, karne heyecanını hastanede yaşadı

Diyarbakır'da henüz bilinmeyen bir rahatsızlığından dolayı hastanede yatan 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Esilla Nedur Erekli, üstünü giyip serumu bittikten sonra karne için okula gidecekken, öğretmenleri tarafından sürprizle karşılandı. Duygu dolu anlarda Esilla'nın öğretmenleri ve ailesi göz yaşlarına hakim olamadı.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır’da henüz bilinmeyen bir rahatsızlığından dolayı hastanede yatan 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Esilla Nedur Erekli, üstünü giyip serumu bittikten sonra karne için okula gidecekken, öğretmenleri tarafından sürprizle karşılandı. Duygu dolu anlarda Esilla’nın öğretmenleri ve ailesi göz yaşlarına hakim olamadı.

Merkez Bağlar ilçesindeki Mezopotamya Ortaokulunda 5. sınıf öğrencisi Esilla Nedur Erekli (11), bir hafta önce baş ağrısından dolayı okulda öğretmenleri ve ailesinin yardımıyla Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Esilla’nın, doktorların henüz belirleyemediği hastalığından dolayı karne heyecanını yaşayamayacağını düşünen öğretmenleri ve okul müdürü, kendisine hastanede sürpriz yaptı.

Karnesini almak için hazırlanan Esilla, takılan serumunun bitmesiyle birlikte okula gidecekken, öğretmenlerini hastanedeki odasında görünce sevinçle duygusal anlar yaşadı. Teşekkür belgeli karnesini öğretmenlerinden alan Esilla, kendilerine çok teşekkür ederek hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu olmayı beklediğini söyledi.

Esilla, “Mezopotamya Ortaokulunda 5/C sınıfında eğitim görüyordum. Şu an 6. sınıfa geçtim. Öğretmenlerim bana karnemi hastanede verdiği için biraz duygusal oldum. Neredeyse ağlayacaktım. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Derslerim hepsi iyi. Öğretmenlerim ve ailem sayesinde matematiğim de iyi oldu” dedi.

Mezopotamya Ortaokulu Müdürü Muharrem Korkmaz, Esilla’nın hazırlanıp okula karnesini almaya gidecekken kendisine öğretmenleriyle birlikte sürpriz yaptıklarını belirtti.

Duygu dolu anlar yaşadıklarını dile getiren Korkmaz, “Bugün bütün öğrencilerin mutlu olduğu bir gün. Karne aldıkları gün. Okulumuzda 5/C sınıfındaki Esilla kızımızın da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yattığını öğrendik. Kendisini mutlu etmek, sevincini paylaşmak amacıyla İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün onların adına da gelip öğrencimize karnesini takdim ettik. Kendisi çok mutlu oldu. Biz de kendisini iyi gördüğümüz için çok mutlu olduk. Öğrencimizin hastanedeki üzüntüsünün tek kaynağı karnesini alamamasıydı. Gelip gördük, elbisesini giymiş. Hazır bir şekilde serumunun bitmesini bekleyip okula gelerek karnesini almayı düşünüyordu. Biz de ona bir sürpriz yaptık. Kendisinin durumu da moral açısından çok iyi. İnşallah hastalığından kurtulup aramıza mutlu ve sağlıklı bir şekilde gelecek. Onu aramızda görmekten çok mutlu olacağız” ifadelerine yer verdi.

Son olarak Korkmaz, şunları kaydetti:

“Esilla’nın okuldaki dersleri çok iyi. İkinci dönem hastalığından kaynaklı biraz düşüş yaşandı. Ama buna rağmen teşekkür belgesini almayı bildi. Seneye inşallah teşekkür belgesini daha da ileriye taşıyıp takdir ve onur belgesi alacağını düşünüyoruz. Allah sağlıklı ve uzun ömür versin. Zaten o başarı da kendiliğinden gelecektir.”

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin