Polisten vatandaşlara 'Afişli' uyarı

Malatya'da, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından hazırlanan afişlerle vatandaşlar 'Tefecilik ve parada sahtecilik ' konularında uyarıldı.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Malatya’da, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından hazırlanan afişlerle vatandaşlar “Tefecilik ve parada sahtecilik “ konularında uyarıldı.

Malatya’da “Tefecilik ve parada sahtecilik “ olaylarını engellemek amacıyla harekete geçen polis ekipleri, hazırladıkları afişlerle vatandaşları uyardı.

Üzerinde "Başkalarına kazanç amaçlı ödünç para veren kişiler 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” Ülkede veya yabancı ülkelerde kanunen tedavülde bulunan parayı, sahte olarak üreten, ülkeye sokan, nakleden, muhafaza eden veya tedavüle koyan kişi 2 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" yazılı afişleri hazırlayan ekipler Mahalle Muhtarlıkları insan hareketliliğinin yoğun olduğu bölgelere asılan afişlerle vatandaşlara uyardı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin