Kayapınar Belediyesi 300 yetim ve öksüz çocuğu sevindirdi

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi tarafından daha önce belirlenen 300 yetim ve öksüz çocuğa kışlık bot ve mont yardımı yapıldı.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi tarafından daha önce belirlenen 300 yetim ve öksüz çocuğa kışlık bot ve mont yardımı yapıldı.

Sosyal belediyecilik hizmeti sunan Kayapınar Belediyesi, ilçede oturan 300 yetim ve öksüz çocuğa kışlık mont ve bot yardımında bulundu. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman’ın talimatı ile belediyenin imkanları ile satın alınan mont ve botlar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuklara dağıtıldı. Mont ve botlarını teslim alan yetim ve öksüz çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, kış aylarına girdikleri bu günlerde çocukların kışlık elbiseleri, botları ve montlarıyla ilgili alışverişlerin başladığını söyledi. Kaymakam Karaman, "İlçemizde Kışın nasıl ısınacağım ve kışı nasıl geçireceğim diye düşünen yetim ve öksüzlerimiz var. Bundan dolayı biz de belediye olarak, yetim ve öksüz çocuklarımızın üşümemesi, kışı kötü geçirmemeleri için böyle bir destek de bulunduk. Amacımız, onları bir nebze olsun sevindirmek ve yüzlerinin gülmesini sağlamaktır" dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin