Diyarbakır'da sıcaklardan bunalan çocukları için römorku havuza çevirdi

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 11 çocuk babası çiftçi Askeri Kaçmaz, sıcaktan bunalan çocukları için römorka branda geçirip havuza çevirdi.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde 11 çocuk babası çiftçi Askeri Kaçmaz, sıcaktan bunalan çocukları için römorka branda geçirip havuza çevirdi.

Çınar ilçesi Aşağı Molla Ali köyünde ikamet eden Askeri Kaçmaz, 11 yıldır ailesiyle birlikte çiftçilik yapıyor. Kaçmaz, hava sıcaklığının 40 derecenin üzerinde seyrettiği kentte sıcaktan bunalan çocuklarının havuz isteğini kırmayarak traktör römorkuna branda geçirip su doldurarak havuza çevirdi.

Ailesiyle birlikte 11 senedir aynı yerde çiftçilik yaptığını belirten Kaçmaz, bu sene sıcakların bayağı arttığını söyledi. Termometrenin 40 dereceyi gösterdiğini ama daha da üstü olduğunu ifade den Kaçmaz, çocuklarının suya alıştığını kaydetti. Çocuklarının her sene bu vakitlerde ‘Baba bize havuz yap, yüzeceğiz’ dediğini dile getiren Kaçmaz, “Biz de römork içine branda serip su dolduruyoruz. Hava sıcak, onlar giriyor. Ama fazla da bırakmıyoruz. Canları yanıyor. Termometre 40 gösteriyor, bence 50 derece de vardır. Keşke hepimiz çocuklar gibi böyle eğlenebilsek. Kendimizce pratik bir çözüm bulduk” dedi.

Kahraman Kaçmaz ise, havanın çok sıcak olduğunu aktararak, “Etrafımızda havuz ve su bulunmadığı için babam bize böyle bir yöntem buldu. Sıcak, bizde böyle serinliyoruz” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin