Diyarbakır'da öğrenciler için uyum etkinliği düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen okula uyum eğitimleri çerçevesinde okul öncesi, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıf öğrencilerine yeni uyum eğitimi programı düzenlendi.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen okula uyum eğitimleri çerçevesinde okul öncesi, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıf öğrencilerine yeni uyum eğitimi programı düzenlendi.

Bağlar ilçesinde bağlı Bağcılar Mahallesinde bulunan Raif Türk İlkokulunda 2023-2024 eğitim-öğretim yılı okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için 04-08 Eylül 2023 tarihleri arasında ve 11-15 Eylül 2023 tarihleri arasında ise ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik, okul hakkında bilgilendirme ve yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla gerekli rehberlik çalışmaları gerçekleştirildi.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge ekibi tarafından ‘Okuluna hoş geldin’ uyum eğitimi çerçevesinde, çocuklara masal, müzik, gökyüzü gözlem ve eğlenceli etkinlikler düzenlendi.

Etkinliğe katılan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, okula yeni başlayacak öğrencilerin okula alışabilmeleri için çeşitli etkinlikler düzenleyerek alışmalarını sağladıklarını söyledi. Bulut, ”Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan uyum semineri süreci ile ilgili tüm ülkemizde 4-8 tarihleri arasında, Temel Eğitim Müdürlüğümüze bağlı ilkokul, ortaokul ve anaokullarımızın tamamında, 1 hafta boyunca çocuklarımıza okula entegre süreci ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Bu yıl Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yaklaşık 86 bin öğrenci ilk kez okulla buluşuyor. Biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bunu biraz daha kolaylaştırmak, çocukları okula alıştırabilmek, ortama uyum sağlamalarını gerçekleştirebilmek için, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Arge ekibimiz tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. Masal anlatımı, gökyüzü gözlemi gibi çeşitli etkinlikler devam ediyor. Amacımız çocuklarımızın biraz da olsa uyum sağlamalarını sağlamaktır" dedi.

Okula yeni başlayan Yusuf Arkadaş ise, “1’inci sınıfa gidiyorum. Burada öğretmenlerimiz bize teleskopla güneşi gösterdi, çok güzeldi" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin