Bakan Ersoy'dan 150 depremzede esnafa klima desteği

Deprem bölgesi Malatya'nın koordinatör bakanı olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, esnafların kendisinden talep ettiği klima isteğini geri çevirmedi.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Deprem bölgesi Malatya’nın koordinatör bakanı olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, esnafların kendisinden talep ettiği klima isteğini geri çevirmedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 6 Şubat depreminin yıldönümünde Malatya’da ziyaret ettiği Ankara Çarşısı’nda esnafların kendisinden talep ettiği 150 klimayı kendi şahsi imkanları ile temin ederek yolladı. Malatya’ya ulaşan klimalar, MESOB Başkanı Şevket Keskin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener Oba gözetiminde Ankara Çarşısı’nda işyerlerine montajlanmaya başlandı.

MESOB Başkanı Şevket Keskin, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ederek, “Depremden sonra Ankara Esnaf teşkilatımız ve Ankara Valiliği’mizin de destekleriyle çok güzel bir çarşımız yapıldı. Esnafımızın klimalar konusunda büyük bir sıkıntısı vardı. Bakanımızın kendi imkanları ile alıp gönderdiği klimaların montajına başlanıldı. Bütün esnafımız adına Bakanımıza bir kez daha çok teşekkür ediyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Esnafımızın büyük bir sıkıntısını giderdiniz” dedi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Yener Oba ise depremin ilk anından itibaren yaraların sarılması adına Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un tüm ekibiyle birlikte sahada olmaya devam ettiğini belirterek “Bakanımızın talimatıyla gönderilen klimalarımızın montajına başladık. Birkaç gün içinde tamamlanacak. Bakanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ankara Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnaflar ise klimaları kendi şahsi imkanları ile temin edip gönderen Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’a teşekkürlerini ifade etti.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin