Akademi Lisede kayıtlar başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, gençlerin eğitimine destek vermek amacıyla açtığı Akademi Liselerde yeni dönem için kayıtlar başladı.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, gençlerin eğitimine destek vermek amacıyla açtığı Akademi Liselerde yeni dönem için kayıtlar başladı.

Büyükşehir Belediyesi, gençlerin eğitimdeki başarı grafiklerini yukarı taşımak ve eğitimleri devam eden öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyetlerine devam eden ve önceki dönemlerde birçok öğrenciyi hedefindeki üniversiteye kavuşturan Akademi Liselerde 2023-2024 eğitim öğretim yılı için kayıtlar başladı. Eğitim hizmetlerinin ücretsiz verildiği Sur, Şehit Ali Gaffar Okkan, Dicle, Hani Hatuniye, Silvan El-Cezeri, Çüngüş ve Bismil Ahmedi Hani akademi liselerinde kayıtlar 20 Eylül’e kadar devam edecek.

Lise öğrencileri ve 21 yaş altı mezunları kapsayan Akademi Lise eğitimlerinde, üniversiteye hazırlık temel dersliklerinin yanı sıra rehberlik, değerler eğitimi, kültürel faaliyetler ve geziler, kütüphaneler ve okuma grupları, bilgisayar, sanat ve yazarlık atölyeleri, söyleşililer, konferanslar ile kamp ve doğa yürüyüşü gibi etkinlikler de yapılıyor.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin