Ağır hasarlı bina yıkım esnasında tek dokunuşla yerle bir oldu

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde Diyarbakır'da ağır hasar gören binaların yıkımı kontrollü şekilde devam ederken, 7 katlı bir apartman yıkım esnasında çöktü.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde Diyarbakır’da ağır hasar gören binaların yıkımı kontrollü şekilde devam ederken, 7 katlı bir apartman yıkım esnasında çöktü.

6 Şubat tarihinde Elbistan ve Pazarcık merkezli depremlerde ağır hasar alan binaların yıkımı SMC yıkım tarafından kontrollü bir şekilde devam ediyor. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde ağır hasar gören 7 katlı Seferoğulları Apartmanı ise yıkım esnasında çöktü. O anlar çevredeki vatandaşların cep telefonu kameralarına saniye saniye yansıdı.

Yıkımı gerçekleştiren firmanın şantiye şefi Hivzullah Yetüt, yıkımların kontrollü bir şekilde devam ettiğini dile getirdi. Yetüt, “Şu anda Diyarbakır’da yüzlerce binanın yıkımını kontrollü bir şekilde gerçekleştiriyoruz. 40 kişilik ekibimizle çevre güvenliği alarak ve su tankerlerimizle yıkımlarımız devam ediyor. Bugün de Bağlar ilçemizdeki 7 katlı Seferoğulları Apartmanı’nın kontrollü yıkımını yapıyoruz” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin