Tarihi Kapalı Çarşı'da bayram yoğunluğu

Elazığ'da Ramazan Bayramı öncesi tarihi Kapalı Çarşı'da yoğunluk yaşanıyor.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Elazığ’da Ramazan Bayramı öncesi tarihi Kapalı Çarşı’da yoğunluk yaşanıyor.

Türkiye’nin yöresel ürün çeşitliliği bakımından zengin illeri arasında yer alan Elazığ’da, 95 yıllık Kapalı Çarşı’da Ramazan Bayramı öncesi alışveriş yoğunluğu yaşanıyor. Vatandaşlar, bayram şekeri, kadayıf, orcik, pestil ve baklava gibi ürünler almak için çarşıya akın etti. Çarşıdaki yoğunluk esnafın da yüzünü güldürdü.

Kapalı Çarşı Başkanı Yargıç Emir, “Her kesime hitap edecek ürünler var. Cevizinden bayram şekerine, kadayıfından peynirine her şeyin bulunabileceği tek çarşıdır. Kapalı Çarşı bayram havasına girdi. Şekerleme ve kadayıf türüne rağbet bayağı fazla. Kalabalıktan esnaflar olarak memnunuz. Fiyatlarda geçen seneye oranla fahiş bir artış olmadı. Herkesin bayramı mübarek olsun” dedi.

Kapalı Çarşı esnaflarından Murat Özen, “Bayrama sayılı günler kala şekerler ve kadayıflar tezgahtaki yerlerini aldı. Halkımızın şeker ve kadayıfa güzel bir talebi var. Allah’ın izniyle güzel bir bayram geçireceğiz. Esnaflarımız da hareketli bir süreç geçiriyor. Şekerlerin fiyatları geçen sene ile hemen hemen aynı. Vatandaşların güzel bir talebi var. Herkesin bayramı şimdiden kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin