Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Bölge Finali, Bingöl'de yapıldı

İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri arasında düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali Bingöl'de yapıldı.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali Bingöl’de yapıldı.

İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali Bingöl’de yapıldı. Bingöl Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen bölge finali, Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yarışmaya Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden katılan Muhammed Burak Dağ birinci, İnönü Üniversitesi’nden katılan Erdem Kartal ikinci, Bingöl Üniversitesi’nden katılan Muhammed Yılmaz üçüncü oldu.

Son zamanlar üniversitede güzel programlar olduğunu dile getiren Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “Son yıllarda üniversitemiz, rektörümüzün öncülüğünde Diyanet İşleri Başkanlığımız ve İl Müftülüğümüz ile birlikte çok güzel programlar yapmaktadır. Rektör hocamıza, ekibine ve il müftümüze yürekten teşekkür ediyorum. Bölgeler arası Kur’an-ı Kerim yarışmasına katılan bütün kardeşlerimize başarılar diliyorum" dedi.

Programın kendilerini mutlu ettiğini aktaran Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Ama bu mutluluğun kaynağı biraz da aramızda bulunan Hafız Osman Şahin Hocadır. Bir araya geldiğimizde, Bingöl Üniversitesi’nde Türkiye’de ilk olan Kıraat Merkezi ve Kıraat Enstitüsü’nün varlığından kaynaklı bölge yarışma finalinin Bingöl’de yapılmasının uygun olacağını ifade etti. Biz de onur duyacağımızı söyledik. Üniversitemizde de Kıraat Merkezi ve Kıraat İlmi Enstitüsü ile birlikte inşallah bölgede de bir kıraat damarı oluşur. Enstitümüzde yüksek lisans programlarımız var. Kıraat Merkezinde ise Diyanet İşleri Başkanlığımız ve müftülüğümüz ile yürüttüğümüz tahsis kursları mevcut. Burada ayrıca hafızlık yapan arkadaşlarımız desteklemektedir. Yarışmacı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Programın hayra vesile temenni ediyor, hepinize tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İslami İlimler Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Naim Döner, “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Bölge Yarışması finalinin üniversitemizde icra edilmesi nedeniyle büyük bir mutluluk ve kıvanç duyduğumu belirtmek isterim. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese, paydaş kuruluşlara, Diyanet İşleri Başkanlığına ve Kur’an ı Kerim’e önem veren Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak hocamıza, zahmet edip uzaklardan gelen birbirinden kıymetli jüri üyesi hocalarımıza teşekkür ederim. Bize Kur’an ziyafeti sunacak olan genç talebe kardeşlerime teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildikten sonra program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin