Minik öğrenciler ürettiklerini 'girişimcilik' etkinliğinde tezgahlarda satışa sundu

Diyarbakır'da Final Okulu öğrencileri, yaptıkları ürünleri 'girişimcilik' etkinliğinde açtıkları stantlarda satarak sosyal becerilerini ortaya koydu.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır’da Final Okulu öğrencileri, yaptıkları ürünleri “girişimcilik” etkinliğinde açtıkları stantlarda satarak sosyal becerilerini ortaya koydu.

Merkez Kayapınar ilçesinde bini aşkın öğrencisi bulunan Final Okulu’nda öğrenciler, yaptıkları toka, el işi ve yiyecekleri açtıkları stantlarda sattı. Keyifli bir gün geçiren öğrenciler, girişimcilik dersleri çerçevesinde sosyal berecilerini ortaya koydu. Final Okulları Anaokulu-İlkokulu Müdiresi Özge Cengiz, hem sınav hem yaşam başarısı mottosu ile çıktıkları bu yolda kendilerine özgü girişimcilik derslerini ilkokuldan lise kademesine kadar vermekte olduklarını söyledi. Girişimcilik dersleri ile öğrencilerin kendilerini ifade edebilme, özgün ürünler ortaya koyma, fırsat oluşturma ve değerlendirme gibi birçok becerisini geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Cengiz, kendilerine ait bu müfredatla aynı zamanda öğrencilerin bu yönünü geliştirirken, onların risk alabilme gibi girişimcilik yanlarını geliştirmeyi hedeflemekte olduklarını dile getirdi. “Aslında böylelikle de sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sağlıyoruz” diyen Cengiz, “Bugünkü etkinliğimizde onların mutfağından çıkan, ürettikleri ürünleri burada arkadaşlarına tezgahlar kurup satmalarını hedefledik. Aslında bu proje ile öğrencilerimizin girişimcilik yanlarını cesaretlendirmiş olduk” dedi.

Öğrencilerden İnci Ulusoy, etkilendiğini ve arkadaşlarının yaptığı patlamış mısırları aldığını söyledi.

Sultan Sıla Koca ise, girişimcilik etkinliği yaptıklarını dile getirerek, “Toka, mısır, çiğköfte, bunları daha sonra velilere, öğrencilere ve öğretmenlerimize sattık. İlk girişimcilik etkinliğimdi, eğlenceli geçti” şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin