Arı Ürünleri Tanıtım Ofisinde hem Bingöl balının satışı yapılıyor hem de yöresel kahvaltı imkanı sunuluyor

Bingöl Üniversitesi bünyesinde geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Arı Ürünleri Tanıtım Ofisinde hem Bingöl balının satışları yapılıyor hem de vatandaşlara yöresel kahvaltı imkanı sunuluyor.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Bingöl Üniversitesi bünyesinde geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Arı Ürünleri Tanıtım Ofisinde hem Bingöl balının satışları yapılıyor hem de vatandaşlara yöresel kahvaltı imkanı sunuluyor.

Bingöl Üniversitesi bünyesinde geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla açılışı yapılan Arı Ürünleri Tanıtım Ofisi, vatandaşlara arı ve arı ürünlerinin satışının yanında kahvaltı imkanı da sunuyor. Üniversiteye bağlı olarak faaliyetlerini yürüten tanıtım ofisinde bal, polen, propolis gibi ürünler kaliteli ve hijyenik bir şekilde vatandaşlara satışı yapılıyor. Tanıtım ofisinin yanında açılan kafetarya da ise yöresel kahvaltı çeşitlerinde vatandaşlar yararlanabiliyor.

Arı ürünleriyle ilgili yapılan projelerin bir çıktısı olarak bu alanı hizmete sunduklarını belirten Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Bingöl Üniversitesi bölgesel kalkınma ve misyon farklılaşması alanında pilot üniversite. Tarım havza, tarım havzanın altında da arı ve arı ürünleri. İçinde bulunduğumuz alan aslında bu projenin bir çıktısı çünkü projeyle ilgili yaptığımız çalışmalarının biraz da görünen yüzünün olması lazım. Akademik çalışmalar yapılıyor, yayınlar yapılıyor bunların yanında da bir de bölgesel kalkınmaya yansımalarının yapılması gerekiyordu bundan dolayı da bir arı kompleksi oluşturuldu, atölyesi dahil her şey var orada” dedi.

Tanıtım ofisinde üniversiteye ait ürünlerin yer aldığını belirten Rektör Çapak, “Bu yaptığımız çalışmalar neticesinde arılardan elde ettiğimiz ürünleri sergileyebileceğimiz bir alana da ihtiyacımız vardı, projemizin bir çıktısı olarak. Onun için Bingöl-Elazığ yol kenarında bir alan oluşturmuş olduk. Küçük bir alan ama işlevsel bir alan. Yoldan geçenlerin istirahat edebileceği bir alan. 50 metrekare bir alan içerisinde Bingöl Üniversite’mizin ürünleri var. Arı ve arı ürünleri var. Bal, polen, propolis gibi ürünlerimiz var. Bu ürünleri burada sergiliyoruz. Bunların türevleri var, 4 marka var üniversitenin. Bunların hepsini burada bulmak mümkün. Bir de bunun yanında kafetarya ortamı oluşturduk. Öğleye kadar yine Bingöl’ün yöresel ürünlerinden oluşan bir kahvaltı var. Dileyenlerin üniversite içinden, dışından, yolcuların istifade edebileceği bir alan” şeklinde konuştu.

Bingöl-Elazığ karayolu Asri Mezarlığı karşısında bulunan alan haftanın her günü vatandaşlara hizmet veriyor.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin