Tunceli Haberleri

Tunceli Haberleri

Boz ayı bu kez eli boş döndü

Tunceli'de son zamanlarda aç kalan boz ayılar merkezi yerlere kadar inmeye başladı. Uzun süre yiyecek arayan boz ayı, etrafında gezindiği ahırın boş olması nedeni ile eli boş döndü.

Bu tuzlar üretildiği şekliyle tüketiliyor

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yer altından doğal olarak çıkan kaynak tuzları, yurt içinin yanı sıra yurt dışına da pazarlanıyor. 3 tuzlanın bulunduğu ilçede herhangi bir katkı maddesi içermeyen ve doğal haliyle tüketime sunulan kaynak tuzları, büyük rağbet görüyor.

Usulsüzlük şikayeti geri çevrilince belediye başkanı konunun incelenmesi için savcılığa başvurdu

Çevreyi ve doğayı koruma, kanalizasyon sularının baraj gölüne akmasını engelleme amacıyla hayata geçirilecek arıtma tesisinin yapılması amacıyla gerçekleştirilen arsa takasında, usulsüzlük ve kamu zararı olduğu iddialarını yalanlayan Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, savcılığa başvuran kişinin şikayetini geri alması üzerine, kendisi İlçe Cumhuriyet Başsavcılığına giderek konunun incelenmesi için başvuruda bulundu.

Tunceli'de aç kalan ayılar, hayvanlara zarar vermeye başladı

Tunceli'de son zamanlarda sayıları artan ayılar, aç kalınca köylere ve ilçe merkezlerine kadar inerek, vatandaşların hayvanlarına zarar vermeye başladı.

Tunceli'de baraj gölü ve gölete bir buçuk milyon sazan bırakıldı

Tunceli'de 2023 balıklandırma faaliyetleri çerçevesinde baraj gölü ile gölete, bir milyon 530 bin pullu sazan yavrusu bırakıldı.

Tunceli'de CSKBE etkinliği düzenlenecek

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde Cemal Süreya Kültür ve Bellek Evi (CSKBE) 2023 etkinlikleri çerçevesinde 'Muhabbet-çizim' atölyesi düzenlenecek.

Tunceli Müzesi, Avrupa'nın en iyi ikinci müzesi ödülünü aldı

Tunceli Müzesi, European Museum Academy Luigi Micheletti Ödüllerinde Avrupa'nın en iyi üç müzesi arasına girdi. 3 yıllık bir geçmişi olan kent müzesi, ikincilik ödülüne layık görüldü.

Kurt, bozayılarla birlikte yiyecek aradı

Tunceli'de, Düzgün Baba ziyaretgahını mesken tutan yaban hayvanları yiyecek aramaya devam ediyor.

İp gibi dizilip ilerleyen Starlink uyduları Tunceli semasında görüntülendi

Starlink uyduları Tunceli'nin Pülümür ilçesi semalarında görüldü.

Kaza yapan aracı baraja uçmaktan takıldığı ağaç kurtardı: 3 yaralı

Tunceli'de aşırı hız yapan sürücü, aracı ile Uzunçayır Baraj Gölü'ne düşmekten takıldığı ağaç sayesinde kurtuldu. Araçta bulunan 3 kişi yaralandı.

Tunceli'de çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Tunceli merkeze bağlı Çiçekli köyünde çıkan ormanı yangını kontrol altına alındı.

Bingöl'de binlerce ölü balık kıyıya vurdu

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde baraj gölü kıyısına vuran binlerce ölü balık bölge halkını tedirgin etti.

Ergen akbabanın uçma egzersizi kamerada

Tunceli'de uçamayan ergen akbaba, bir haftalık bakım ve tedavinin ardından doğaya bırakıldı. Akbabanın uçma öncesi kanat egzersizleri yaptığı anlar, ekipler tarafından kayıt altına alındı.

Tunceli'de ot yangınlarını TOMA söndürdü

Tunceli'de iki ayrı boş arazide çıkan ot yangını, emniyet müdürlüğüne ait 4 TOMA ile müdahale edilerek söndürüldü.

Tunceli'de FEDAŞ çalışanları 36 gündür grevde

Tunceli'de Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (FEDAŞ) bünyesinde çalışan 120 işçinin, 'maaş ve sosyal haklarının düzeltilmesi' talebiyle başlattıkları eylem, 36 gündür sürüyor. İşçi temsilcileri ile kurum arasında yapılan görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmazken, kentte sık sık elektrik kesintisi yaşandığını ve kesintilere zamanında müdahale edilemediğini savunan vatandaşlar, duruma tepki gösteriyor.

Tunceli'de bozayılar grup halinde görüntülendi

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde 10'dan fazla bozayı bir arada görüntülendi.

Tunceli'de öğrenci güvenliği için asayiş ve trafik denetimleri

Tunceli'de 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle emniyet ve jandarma ekipleri, okul çevreleri ile servis araçlarına yönelik genel asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirdi.

Tunceli'de hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen Tunceli'de hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Tunceli'de 3 bin 941 başvuru alınırken, hasar tespit çalışmaları Afet Koordinasyon Bilgi Sistemi'ne yüklendi.

Tunceli'de Starlink uyduları fotoğraflandı

Tunceli'de dün gece gökyüzünde sıralı halde giden Starlink uyduları, Hasan Turan isimli vatandaş tarafından cep telefonuyla fotoğraflandı.

Geçmişin yok olan mirası: Kapı tokmakları

Osmanlı'dan günümüze kadar gelen, kadınlar için ince erkekler için tok ses çıkartan motifli tarihi kapı tokmakları zamana direniyor.

Tunceli'de sakatat için ziyaretgaha gelen 4 boz ayı görüntülendi

Tunceli'de her yıl binlerce kişinin ziyaret ederek kurban kestiği Düzgün Baba ziyaretgahına, sakatatlardan yemek için gelen 4 boz ayı cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Tunceli'de 2 araç kafa kafaya çarpıştı: 3 ağır yaralı

Tunceli'de 2 aracın kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi ağır yaralandı.

Hozat'ta Sokak hayvanları için çalışma başlatıldı

Tunceli'nin Hozat İlçe Belediyesi, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde kapasite artırımı için çalışma başlattı. Çalışma çerçevesinde tedavi ve bakıma ihtiyacı olan sokak hayvanları için daha rahat bir ortam oluşturulacak.

Çemişgezek'e atanan Kaymakam Orçun Cüneyt Zor, göreve başladı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine atanan Kaymakam Orçun Cüneyt Zor, göreve başladı.

Pertek Kaymakamı Coşkun, göreve başladı

Tunceli'nin Pertek ilçesine atanan Kaymakam Ahmet Coşkun, görevine başladı.

Tunceli'de cansız bedeni suda bulanan şahıs toprağa verildi

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde teknesiyle Keban Baraj Gölü üzerinde balık avına çıkan, kaybolduktan sonra cansız bedeni bulunan Mehmet Çelikel, Uzungöl köyünde toprağa verildi.

Tunceli'ye yeni MR cihazı alındı

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Tunceli'ye yeni MR cihazı alındı. İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammed Duran, cihazın alınmasında emeği geçenlere teşekkür ederek Tunceli'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Göktaşının düşme anı, geceyi gündüze çevirdi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin birçok noktasından görülen göktaşının geceyi gündüze çevirdiği o anlar, Pülümür ilçesinde bir evin güvenlik kamerasına yansıdı.

Pülümür Bal Festivaline binlerce kişi katıldı

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde düzenlenen 24. Geleneksel Bal Festivaline binlerce kişi katıldı. Festival, sanatçıların verdiği konserle coşkulu şekilde kutlandı.

Tunceli'de kaybolan balıkçının cansız bedeni bulundu

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde teknesiyle Keban Baraj Gölü üzerinde balık avına çıkan ve kaybolan şahıs, yapılan arama faaliyetleri sonucu bulundu.