Ramazan Haberleri

Ramazan Haberleri

Elazığ'da Ramazan ayı öncesi din görevlileri ile toplantı

Elazığ'ın Kovancılar İlçe Müftülüğü tarafından Ramazan ayı öncesi din görevlileri ile toplantı düzenlendi.

Malatya'da Berat Kandili coşkusu

Deprem bölgesi Malatya'da Ramazan ayının habercisi Berat Kandili'nde camilere akın eden vatandaşlar, dua ve ibadetle geceyi idrak etti.

Yenişehir'de 12 bin vatandaşa 4 bin TL market yardımı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan ayı vesilesiyle ilçede bulunan dar gelirli 12 bin vatandaşa 4 bin TL market alışverişi desteğinde bulunacak.

'Ramazan Hoca' Diyarbakır'da son yolculuğuna uğurlandı

Ramazan Hoca lakabıyla tanınan ve İstanbul'da uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ramazan Pişkin, Diyarbakır'da binlerce seveni tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Trafik kazasında hayatını kaybeden mühendis son yolculuğuna uğurlandı

Görev dönüşü Elazığ-Malatya karayolunun 45'inci kilometresinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Elazığ İl Özel İdaresinde çalışan mühendis Ramazan Bulut son yolculuğuna uğurlandı.

Genç Kickbokscular kuşak imtihanı için ter döktü

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, 'Aralık Ayı Kuşak İmtihanı ve Sertifika Törenine' katılarak genç sporculara sertifikalarını takdim etti.

Herkes onu 'koca yürekli baba' diye tanıdı: Gündeme gelen baba İHA'ya konuştu

Diyarbakır'da tekerlekli sandalyesiyle yıllardır çocuklarını okula götüren Ramazan Güngür'ü herkes, Koca yürekli baba diye tanıdı. İhlas Haber Ajansı'na (İHA) konuşan Güngür, Engelime rağmen her gün çocuklarımı okula götürüp getiriyorum dedi.

Çınar: 'Yeşilyurt'un dört bir tarafında yaraları sarıyoruz'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, Şahnahan Mahallesinin ulaşım ağını rahatlatmak amacıyla gerçekleşen yol açma ve yol yenileme çalışmalarını incelediler. Başkan Çınar, Yeşilyurt'un dört bir tarafında çalışarak deprem yaralarını güçlü yatırımlarla sarmaya çalıştıklarını söylerken, sathi kaplamada bu yıl için belirlenen 300 kilometre hedefine ise ulaştıklarını açıkladı.

Türkiye'de şu an 30 bin kişi böbrek nakli bekliyor

Türkiye'de bu sene bin 300 kişinin beyin ölümü gerçekleştiği ve bunlardan sadece 10'unun organ bağışı yaptığını belirten Doç. Dr. Ramazan Danış, şu an Türkiye'de 30 bin kişinin böbrek nakli beklediğini açıkladı.

Güder Ramazan Keskin'i anma programına katıldı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, geçtiğimiz yıl vefat eden Malatya'nın kanaat önderlerinden Ramazan Keskin için düzenlenen anma programına katıldı.

Ödül alan 'Malatya Kayısısı' kitabında emeği geçenlere plaket

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Gourmand World Cookbook Awards 2023 yarışmasında 1.'lik ödülü alan 'Malatya Kayısısı' kitabının hazırlanmasında emeği geçenlere plaket takdim etti.

Elazığ'ı ihracatta dünyada temsil eden firmaya, platin ödülü verildi

'Dünyada Türkiye'den, Türkiye'de Elazığ'dan başka yere yatırım yapmam' diyerek kente 150 milyon Euro'luk dev yatırım yapan Ramazan Saka, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) tarafından platin ödüle layık görüldü.

MTB Başkanı Özcan: 'Kayısı titiz bir sürecin ardından sofralara ulaşıyor'

Malatya Ticaret Borsası Başkanı (MTB) Ramazan Özcan, kenttin en önemli ihraç ürünü olan kuru kayısının üretim merkezlerindeki titiz bir sürecin ardından sofralara ulaştığını söyledi.

Gürkan'dan buğday pazarı esnafına kira desteği

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan ile Eski Buğday Pazarı'ndaki esnaflarla bir araya geldi. Burada esnafın talep ve isteklerini dinleyen Başkan Gürkan, Eski Buğday Pazarı'ndaki esnafların kısa bir süre içerisinde Yeni Buğday Pazarı'na taşınacağını ve 1 yıl boyunca da kira bedelinin alınmayacağını belirtti.

Borsa Başkanı Özcan: 'Malatya'yı ayağa kaldırmak için birlikte çalışacağız'

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan'ın borsa ziyaretinde konuşan Malatya Ticaret Borsası'nı (MTB) Başkanı Ramazan Özcan,' Malatya'yı en güzel bir şekilde ayağa kaldırmak için birlikte çalışacağız' dedi.

GGC'den Kızılkaya'ya plaket

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Mücahit Ceylan tarafından Diyarbakır Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürütürken, Antalya Valiliğine atanan Ramazan Kızılkaya'ya, yaptığı hizmetlerden dolayı plaket verildi.

Özcan: 'Malatya'yı ayağa kaldırmak için birlikte çalışacağız'

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak'ın ziyaretinde konuşan Malatya Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan,' İnşallah Malatya'yı en güzel bir şekilde ayağa kaldırmak için birlikte çalışacağız' dedi.

Kuru kayısıda 750 milyon dolar gelir hedefi

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, '2023-2024 ihracat sezonu için 100 bin ton kuru kayısı ihracatı, 750 milyon dolar hedef belirledik. Hep birlikte bu hedefi yakalamak için mücadele edeceğiz dedi'

Malatya kayısısında tüm zamanların rekor ihracatı

Malatya Ticaret Borsası Başkanı (MTB) Ramazan Özcan, 6 Şubat depremlerinde etkilenen Malatya'da olumsuzluklara rağmen tüm zamanların ihracat rekorunun gerçekleştirildiğini söyledi.

MÜSİAD Malatya Şubesi ile Ticaret Borsası arasında işbirliği

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Yunus Akçin ve yönetimi, Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan'ı ziyaret ederek, deprem sonrası Malatya'nın yeniden ekonomik olarak da ayağa kaldırılması adına işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi.

Öz Sağlık İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Aküzüm ziyaretlerine devam ediyor

Öz Sağlık İş Sendikası Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Aküzüm, Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Ramazan Tekdemir'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

30 yıllık muhtar kalbine yenik düştü

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 30 yıldır muhtarlık görevini sürdüren Ramazan Korkmaz geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

Özcan'dan meyve suyu üretimi yapan firmalara uyarı

Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan, meyve suyu üretimi yapan firmaların konsantre kayısı alımlarında üretim maliyetlerini dikkate alarak fiyatlama yapmalarını beklediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı yeni kabinesi Diyarbakır iş camiasını heyecanlandırdı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk alüminyum fabrikasını açarak bölgeye önemli istihdam sağlayan sanayici Ramazan Şimşek, Cumhurbaşkanlığı yeni bakanlar kurulu kabinesinin iş camiasına umut olduğunu söyledi.

Elazığ SYSK, Alanya yolcusu

Her yıl düzenlenen Ramazan Demirci Açık Alan Hentbol Turnuvası, bu yıl da spor severlere şölen yaşatacak. Alanya'da düzenlenecek turnuvada Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü de yer alacak.

Depremden sonra turizmde hareketlilik başladı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra hasar gören Diyarbakır'da Ramazan Bayramı sonrasında turizm hareketliliği başladı.

Çınar: 'Muhtarlarımızın Fedakarlıkları ve özverisi asla unutulmayacaktır'

AK Parti Malatya İl Başkanı Namık Gören, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ramazan Yaylacı, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin ardından yaraların sarılması için mahallelerinde büyük bir özveriyle çalışan Muhtar Derneklerinin Başkanları ve Mahalle Muhtarlarıyla 'İstişare ve Değerlendirme' Toplantısında bir araya geldiler.

Deprem, tescilli kadayıfın tadını kaçırdı

Kahramanmaraş merkezli depremler, birçok alanda olumsuz durumlara neden olurken, depremden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır'da da, geçen yıl Ramazan ayında 50 tona yakın olan tatlı tüketimi, bu yıl deprem nedeniyle 35 tona kadar düştü.

Diyarbakır'da bayramda 3 bin patlayıcı maddeye el konuldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı boyunca maytap, çatapat, torpil gibi patlayıcıların satışını önlemek için gerçekleştirdiği denetimlerde 3 bin maddeye el koydu.

Elazığ'da Ramazan ayında 350 dilenciye işlem yapıldı

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında çevre illerden gelen toplam 350 dilenciye operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonlarda şahıslara toplam 98 bin lira para cezası uygulandı.