Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır'da şubesini açtı

Türkiye'nin en hızlı büyüyen Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır'da şubesini açtı.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Türkiye’nin en hızlı büyüyen Genç Sağlık Sendikası Diyarbakır’da şubesini açtı.

Kayapınar ilçesindeki açılış programına, Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası Şube Başkanı Faysal Yiğit, Genç Sağlık Sendikası Genel Başkanı Osman Kaya, Sendika Genel Başkan Yardımcısı Furkan Ali Çiftçioğlu, Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Dinçer İlboğa ve davetliler katıldı.

Açılışta konuşma yapan Genç Sağlık Genel Başkanı Osman Kaya, sendikalarının Türkiye’de en hızlı büyüyen sağlık sendikası olduğunu belirtti. Kaya, "Yaklaşık 9 ay önce kurulan sendikamız, Türkiye’nin en hızlı büyüyen sağlık sendikası olmuştur. Bize güvenip destek veren ve gururunu bizlere yaşatan kıymetli üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Diyarbakır Genç Sağlık Sendikası Şube Başkanı Faysal Yiğit ise şunları kaydetti:

“Bizler 8 ay önce bu yola çıktığımızda başaracağımızda dair inancımız tamdı, nitekim bugün başarının getirdiği haklı gururla göğsümüzü gererek burada bulunuyoruz. Diyarbakır gibi kozmopolittik bir ilde, tüm sağlık camiamızı kucaklayarak birleştirici bir eylemle kısa sürede şube yeter sayısına ulaştık. Şehrimizde görev yapan meslektaşlarımız bugüne kadar geçen süre zarfında nice baskı, mobbing, tehdit görmüş, cebren ve hileyle olan hiçbir yaklaşıma aldırış etmemiştir. Öncelikle başta kendi temsilcilerim olmak üzere bu onurlu duruşu gösteren tüm meslektaşlarımı canı gönülden kutluyorum.”

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin