Diyarbakır'da kaldırım işgalleri nedeniyle denetim yapıldı

Diyarbakır'da Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım işgalleri nedeniyle denetim yaparak esnafa uyarıda bulundu.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırım işgalleri nedeniyle denetim yaparak esnafa uyarıda bulundu.

Bağlar Belediyesi’nden yapılana açıklamaya göre, görüntü kirliliğine ve aynı zamanda yaya geçişlerine engel olmasıyla vatandaşları rahatsız eden kaldırım ve yol işgallerine karşı uygulama başlatıldığı belirtildi. Zabıta ekipleri, şikayetlerin yaşandığı bölgeleri tek tek tarayarak kaldırım ve yola bırakılan eşyaları kaldırıp, işyeri sahiplerini duyarlı olmaları konusunda uyardı. Sorunun tekrar edilmesi durumunda yasal işlem uygulanacağın dair sözlü bilgilendirme yapıldığı kaydedildi.

İşyeri temsilcileriyle görüşen zabıta ekipleri, kimseye ceza verme niyetinde olmadıklarını, ancak esnafın da şehrin huzuru için duyarlı olmaları gerektiği uyarısı yapıldı.

İlçenin huzuru için vatandaşları duyarlı olmaya davet eden Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ”Vatandaşlarımızdan yollara çöp atmamalarını, kaldırımlara eşya bırakmamalarını rica ediyoruz. İlçemizin huzurunu ve düzenini hep birlikte muhafaza edelim” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin