Diyarbakır'da 'Hazreti Peygamber ve Aile Huzuru' semineri yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Huzur Hanem' buluşmaları çerçevesinde Van İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık seminer gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Huzur Hanem” buluşmaları çerçevesinde Van İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık seminer gerçekleştirdi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığınca Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen program, İlahi sanatçısı Kadir Tekdağ’ın ilahi dinletisi ile başladı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Yıldırım’ın selamlama konuşması ile devam eden etkinlikte, Van İl Müftüsü Yazar Dr. Mehmet Sırrı Şık, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in örnek aile hayatı konusunu ele aldı.

Toplumun temel taşı olan aileyi korumanın önemine vurgu yapan Şık, şunları ifade etti:

“Cahiliye toplumunda var olan sıkıntılı süreçleri maalesef yaşıyoruz. Aile hayatınızın sağlıklı devam etmesi için hayat arkadaşınıza ve ailenize güvenin. Ailenize size güveniyorum demek güvenilirliği arttırır ve aile içi dinamiklerinizi güçlendirir.”

Seminerin ardından Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Yıldırım tarafından Şık’a plaket takdim edildi. Müftü Şık, seminerden sonra katılımcılar için kitaplarını imzaladı.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin