Ailelerin direnişi bin 209. gününde

Terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde başlatılan oturma eylemi bin 209'uncu gününde de devam ediyor.

PAYLAŞ
ABONE OL Google News ile Takip Et
Elazığ Haber - Elazığ Haber

Terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde başlatılan oturma eylemi bin 209’uncu gününde de devam ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi bin 209’uncu gününde de kararlılıkla sürüyor. Evladı Yusuf’un 2014’te 17 yaşındayken Siirt’in Şirvan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca kandırılarak dağa götürüldüğünü kaydeden Nurettin Ödümlü, çocuğuna teslim olması çağrısında bulundu. Ödümlü, “2014’ten beri HDP’liler evladımı kandırıp dağa götürmüşler. 4 yıldır Diyarbakır HDP il binası önünde evladımı bekliyorum. Bu HDP artık yakamızdan düşsün kendi evlatlarını ölüme göndersinler. Gariban Kürtlerin evlatları dağa götürüp meclisteki koltukları kazanmaya çalışıyorlar. Biz bunu kabul etmiyoruz, sonuna kadar üzerine gideceğiz. Çocuklarımızın işi dağda yoktur, Türk, Kürt bir farkı yok hepimiz bu bayrağa sahibiz” dedi.

İhlas Haber Ajansı

HABERİ PAYLAŞ:
Bu Elazığ Haberlerine Bakmadan Geçmeyin